Гебрејсус: СЗО разработува мастер план за истражување на коронавирусот

Светската здравствена организација (СЗО) разработува мастер план за координирање на клиничките испитувања на коронавирусот, изјави генералниот директор Тедрос ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Охрабрувачки е континуираниот пад на бројот на нови случаи за заболени од коронавирус во Кина, соопшти денеска Светската здравствена организација, но прерано е ...
| | веќе видена | слични

"Лековите" за коронавирусот на интернет се нудат иако лек не постои и речиси никој не е имун на вирусот. Повеќето заразени закрепнуваат во рок од неколку ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Според податоците на здравствените власти во Кина бројот на лица кои се излекувани од новиот коронавирус достигна до 19 отсто, додека 2,7 проценти од ...
| | веќе видена | слични

Строгите здравствени мерки спроведени од Кина го одложија ширењето на коронавирусот за два до три дена внатре во земјата, односно за две до три недели во ...
| | веќе видена | слични

Универзитетот Џон Хопкинс направил детален графикон кој ја прикажува моменталната ситуација која владее во светот, кога станува збор за оваа епидемија. ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Борбата против смртоносниот коронавирус почнува да покажува резултати, изјави денеска портпаролот на кинеската здравствена комисија, Ми Фенг. – Може да се види ...
| | веќе видена | слични

Стабилна е здравствената состојба на двајцата македонски државјани заразени со Коронавирус. Нашинците кои се хоспитализирани во болници во Јапонија и Франција ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ и коалицијата „Обнова на Македонија“, денеска заедно со останатите опозициски партии Алијанса и Алтернатива и Левица, поднесе ...
сите 342 | | | веќе видена

Во Штип на следните градоначалнички избори се брани Македонија, тоа не се обични избори и затоа ги повикувам штипјани да излезат и заедно во првите редови да ...
сите 138 | | | веќе видена

-Корупцијата секако дека е нотирана и во последниот извештај на ЕК со соодветни низа на препораки, меѓутоа поставувањето токму на вицепремиер кој што има ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гебрејсус: СЗО разработува мастер план за истражување на коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: