Петар Стојанов: Бугарија има мисија на Западниот Балкан


6 копии
3 копии

Претседателот на Европскиот совет Шарл Мишел вечерва ја прекина работата на самитот на ЕУ за долгорочниот буџет на Унијата за 2021-2027 година за да оддржи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен вели дека се залага за модерен буџет на ЕУ што ќе се темели на приоритетите, како што се Залениот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Францускиот претседател Емануел Макрон најави дека во преговорите за новиот буџет ќе инсистира на подобрување на условите за развој на заедничката политика во ...
| | веќе видена | слични

Европскиот парламент во четвртокот го претстави нацртот на своите препораки за проширувањето на Европската унија во кој се заложи за продолжување на ...
| | веќе видена | слични

И Втората можна пречка за одредување на датум за преговори за Северна Македонија со Европската унија после Франција, се чини го отвора патот за позитивна ...
| | веќе видена | слични

По најавата на Шпанија за забрзување на постапката за ратификација на Протоколот за НАТО и реафирмираната поддршка за старт на преговорите за членство во ЕУ на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шефовите на држави и влади на земјите членки на ЕУ пристигнуваат во зградата на Европскиот Совет попладнево за самитот на кој треба да се одлучува за идниот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев, во гостување на ТВ21 повторно на темата валидност на пасошите кои не содржат Северна. ...
сите 402 | | | веќе видена

Да ги внесеме Бугарите во Уставот, Македонците и Албанците да ги делат трите највисоки функции, вели Арбен Таравари на прес конференција кој веќе ја најави ...
сите 236 | | | веќе видена

Грдоначалникот на општина Карпош, воедно и претседател на политичката партија ГРОМ, Стевчо Јакимовски исто така ќе се испроба во претседателската трка. Како ...
сите 269 | | | веќе видена

ТВ21 стигна до говорот на Али Ахмети кој утре ќе го чита на прес конференцијата која е најавувана четири дена. Лидерот на ДУИ бара поддршка од Албанците на ...
сите 101 | | | веќе видена

Усвоениот урбанистички план предвидува повеќе од 30 згради, дел од нив со висина и до 65 метри. Со овој ДУП ќе се изградат над 240 илјади метри квадратни во ...
сите 91 | | | веќе видена

Европската унија синоќа го повика рускиот вршител на должноста во Брисел да ја пренесе својата „огорченост“ по смртта на рускиот опозиционер Алексеј Навални во ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Петар Стојанов: Бугарија има мисија на Западниот Балкан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: