ТЕ-ТО: Работиме согласно закон и ниту еден законски пропис не е прекршен

2 копии

„ТЕ-ТО АД достави целосна документација до сите надежни институции со која се докажува дека ТЕ-ТО АД работи согласно закон и ниту еден законски пропис не е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

За случајот со доделување на државна помош на компанијата Те-То ќе биде информирана енергетската заедница во Виена. Ова го најави здружението на акционери на ...
| | веќе видена | слични

Откако новиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев пред два дена соопшти дека по пријавата на ТЕ-ТО АД каде имало опсежна документација со сите ...
| | веќе видена | слични

Во целост ги демантираме наводите на министерот за внатрешни работи Наќе Чулев искажани на вчерашната конференција за медиуми. Целосната документација која е ...
| | веќе видена | слични

Од компанијата ТЕ-ТО во целост ги демантираат наводите од вчерашната прес-конференција на Министерот за внатрешни работи, Наќе Чулев, и тврдат дека ...
| | веќе видена | слични

Останато

Телото на Алексеј Навални, кој почина во руската казнена колонија каде што издржуваше долгогодишна затворска казна, и е предадено на мајка му, изјави ...
сите 531 | | | веќе видена

Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев во интервју за Канал77 рече дека не може да стане збор за неорганизираност во МВР, ...
сите 331 | | | веќе видена

Потпретседателот и портпарол на Демократската унија за интеграција, Арбр Адеми на денешната прес-конференција рече дека од сите политички партии очекува ...
сите 281 | | | веќе видена

Пред два дена се одржа 27-то изданиe на „Златна Бубамара, а помеѓу наградените беше и познатиот музички бренд „ДНК за нивната соработка со Раде Врчаковски – ...
сите 198 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, се обрати од САД, со цел да се заблагодари на ДУИ за поддршката да биде кандидиран за претседател на Македонија. ...
сите 136 | | | веќе видена

Во склоп со длабокиот циклонски систем кој е со центар над северозападна Европа, во следните часови и утре, најпрвин во западните, а потоа и во останатите ...
сите 175 | | | веќе видена

Полициски службеници денеска лишиле од слобода малолетно лице на возраст од шеснаесет години, откако тоа физички ги нападнало. Според информациите од Секторот ...
сите 283 | | | веќе видена

Германската министерка за надворешни работи Аналена Бербок отпатува во јужниот украински пристанишен град Одеса, на денот кога руската инвазија врз Украина ...
сите 126 | | | веќе видена

Обложувачница од Чаир пријавила дека синоќа вооружено лице се заканувало, искршило дел од инвентарот и одзело пари од вработениот. „На 23.02.2024 во 21.40 ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ТЕ-ТО: Работиме согласно закон и ниту еден законски пропис не е прекршен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: