Русинки избегаа од болнички карантин во Русија


Шест работници од Кина кои биле подложени на 14-дневен карантин поради пред нивното доаѓање, ќе пристигнат во Македонија и ќе работат во западниот дел на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
3 копии

Кинеските граѓани кои купиле лек против треска и кашлица во провинцијата Хубеи, ќе бидат на дополнителен преглед, соопштија денеска локалните власти. ...
| | веќе видена | слични

Лекарите во Вухан кои се во првата борбена линија на фронтот против епидемијата коронавирус, соочени се со големи проблеми – мораат да лекуваат се поголем број ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Кинеските власти се борат да го спречат ширењето на коронавирусот од кој што досега загинаа 1.400 луѓе. Весникот „Пекинг дејли“ цитираше белешка од Работната ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се бара политичка одговорност од Лидија Димова од Националната агенција. Вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски денеска доставил предлог до ...
сите 205 | | | веќе видена

Бранко Азески, претседател на Стопанска комора на Македонија Го живееме веќе осмиот месец во овие вонредни околности. Состојба од размери какви не се видени ...
сите 148 | | | веќе видена

По два дена разговори во Скопје македонските и бугарските историчари не постигнаа напредок во однос на Гоце Делчев, кој и понатаму останува пречка на ...
сите 312 | | | веќе видена

Заемот од Светската банка е т.н. брз заем, кој го добиле близу 100 земји во светот и е наменет за зајакнување на здравствените системи во секоја од нив. ...
сите 107 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 99 | | | веќе видена

Тестот е достапен исклучително за употреба во работата на научни истражувања и клинички испитувања.LabCorp објави дека ги претставува новите тестови кои можат ...
сите 132 | | | веќе видена

Македонско друштво „Илинден”-Тирана изразува разочарување во врска со изјавата на овластениот албански министер за Европа и надворешни работи, Гент Цакај, ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русинки избегаа од болнички карантин во Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: