НАТО ќе ја зајакне својата мисија во Ирак


-Членството во НАТО им стави точка на сите проценки дека прашањето за безбедност на Балканот е сеуште отворено. Со ова удираме печат на нашата државност и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Една од двете стратешки цели на државата за последните три децении можеме да ја архивираме и да си честитме, со членството во НАТО нашата сигурност сега е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

ВМРО-ДПМНЕ го покажа своето антизападно и анти НАТО лице, и за последните 2 години направи се што можеше да го спречи членството во НАТО, истакна заменик ...
| | веќе видена | слични

Овој парламентарен состав почна со насилство од ВМРО-ДПМНЕ и завршува со насилство од ВМРО-ДПМНЕ. 27 години партијата збореше за евроатлански интеграции, но во ...
| | веќе видена | слични

Членството во НАТО не ни го подари никој, туку го спечаливме. Членството создава позитивна клима и во прашањето за влез во Европската унија. Веќе другите земји ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеничкиот состав на СДСМ и коалицијата во Собранието на Република Македонија, работеше посветено и за само три години, донесе низа историски одлуки кои ја ...
| | веќе видена | слични

Армијата на Република Македонија стана Армија на Северна Македонија, но сè уште користи оружје од Југословенската народна армија. ​Војската во моментов користи ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг, во Брисел оствари средба со премиерот, Оливер Спасовски, на која кажа дека НАТО се подготвуваат за церемонијата ...
| | веќе видена | слични

Последен и најзначаен пример за тоа е усвојувањето на Законот за јавно обвинителство и на Законот за Советот на јавни обвинители, со што се  заокружија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Охрид поднесе предлог за издавање казнен налог против 43-годишен жител на Скопје со престојувалиште во Охрид заради продолжено ...
сите 533 | | | веќе видена

Градоначалникот на Струмица Коста Јаневски, доцна синоќа се обрати до струмичани со, како што рече, најголема молба да ги почитуваат мерките за заштита од ...
сите 80 | | | веќе видена

Вкупно 82 здравствени работници во Македонија се заболени од Ковид-19, а најголем број од заразените се на возраст меѓу 50 и 59 години, соопштуваат од ...
сите 540 | | | веќе видена

Владата направи измена на Уредбата за поддршка на работодавачите од приватниот сектор погодени од здравствената економска криза, заради исплата на плати за ...
сите 367 | | | веќе видена

Со вкупно осум од 30 лица кои досега починаа од Ковид-19 во Македонија Куманово е град кој досега има најмногу жртви од коронавирусот кај нас. Вчера јавноста ...
сите 209 | | | веќе видена

Министерствата за внатрешни работи и здравство предлагаат за престојните велигденски празници, полицискиот час во државата, воведен заради пандемијата корона ...
сите 184 | | | веќе видена

Може да биде и тешко да се исполни условот за задржување на сите вработени до септември кој го бара државата од фирмите за да им субвенционира минимална плата ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НАТО ќе ја зајакне својата мисија во Ирак

Од:
До кого (е-маил):
Порака: