Чеченец осомничен за препродажба на дрога во Гостивар

3 копии
2 копии
3 копии

Основното јавно обвинителство Велес поднесе Обвинителен акт против жител на Неготино на возраст од 24 години поради сторено кривично дело – Разбојништво од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Гостиварското Основно јавно обвинителство поведе постапка против три лица, државјани на соседна Албанија, за трговија со марихуана. Тројцата, од почетокот на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Основното јавно обвинителство Гостивар поведе постапка против три лица, албански државјани, за кои постои основано сомнение дека како соизвршители сториле ...
| | веќе видена | слични
12 копии
5 копии
повеќе

Останато

Се бара политичка одговорност од Лидија Димова од Националната агенција. Вицепремиерот за борба против корупција, Љупчо Николовски денеска доставил предлог до ...
сите 205 | | | веќе видена

Македонско друштво „Илинден”-Тирана изразува разочарување во врска со изјавата на овластениот албански министер за Европа и надворешни работи, Гент Цакај, ...
сите 550 | | | веќе видена

Бранко Азески, претседател на Стопанска комора на Македонија Го живееме веќе осмиот месец во овие вонредни околности. Состојба од размери какви не се видени ...
сите 148 | | | веќе видена

Заемот од Светската банка е т.н. брз заем, кој го добиле близу 100 земји во светот и е наменет за зајакнување на здравствените системи во секоја од нив. ...
сите 109 | | | веќе видена

Занаетчиските комори на Скопје, Штип, Куманово и Битола за проекти за развој и унапредување на занаетчиството денеска добија грантови од Министерството за ...
сите 99 | | | веќе видена

Тестот е достапен исклучително за употреба во работата на научни истражувања и клинички испитувања.LabCorp објави дека ги претставува новите тестови кои можат ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чеченец осомничен за препродажба на дрога во Гостивар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: