Спасовски: Времињата на несигурност се зад нас, С. Македонија е на чист пат заедно со најсилните сојузи во свет


Техничкиот премиер Оливер Спасовски на свечената седница по повод ратификацијата на Протоколот за членство на земјата во НАТО истакна дека по 27 години од ...
| | веќе видена | слични

Едно кратко резиме на овој мандат, напиша портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов на Фејсбук. „СДСМ ја покачи минималната плата. ВМРО ДПМНЕ силно се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

СДСМ успешно креира и реализира економски политики насочени кон јакнење на економскиот потенцијал и подобрување на финансиските перформанси на државата и на ...
| | веќе видена | слични

Прес- конференција на Кирил Колемишевски, претседател на комисија за економија на СДСМ: “СДСМ успешно ги реализира економските политики, посветени на тоа како ...
| | веќе видена | слични
3 копии

На денешната прес-конференција, Коста Петров, потпретседател на СДСМ истакна: Шпанија ја прифати брзата патека за ратификација на нашиот Протокол за членство ...
| | веќе видена | слични

Членството на нашата земја во НАТО сега е прашање на денови! Сите анализи потврдуваат – Членството во НАТО значи политички силна земја, просперитет на долг ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според последните податоци кои министерот за здравство Венко Филипче ги објави вчера, вкупната бројка на заболени со коронавирусот во Македонија изнесува 285 ...
сите 468 | | | веќе видена

Северна Македонија стана 30-та земја-членка на НАТО. Кои се бенефитите од пристапувањето, за земјата и за НАТО? Ова е голем ден, историски ден за Северна ...
сите 299 | | | веќе видена

Сите избрани и именувани функционери во април и во мај ќе земат минимална плата од 14 500 денари, реши Владата, додека пак нема кратење на платите на другите ...
сите 383 | | | веќе видена

Бројот на заразени пациенти со корона вирусот продолжува да расте. Во исто време и бројот на починати пациенти од Ковид-19 се зголемува. Во изминатите 48 часа, ...
сите 293 | | | веќе видена

Бројот заразени со новиот коронавирус Ковид-19 во светот денеска надмина 800.000 потврдени случаи, посочува Ресурсниот центарот за коронавирус „Џон Хопкинс“, ...
сите 783 | | | веќе видена

Македонското знаме, од денеска, заедно со знамињата на останатите 29 членки на Алијансата, се вее пред седиштето на НАТО во Брисел. Ова е историски момент за ...
сите 285 | | | веќе видена

Одлагање на отплатата на кредитите до шест месеци, односно најдоцна до 30 септември е одлуката на банките членки на Македонската банкарска асоцијација донесена ...
сите 274 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски: Времињата на несигурност се зад нас, С. Македонија е на чист пат заедно со најсилните сојузи во свет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: