Пет години од објавувањето на „бомбите“, довербата во судството на најниско ниво

Изминаа пет години откако Зоран Заев како лидер на тогашната опозициска СДСМ на 9 февруари 2015 година одржа прес-конференција на која ги објави првите ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Гордана Јанкуловска, Љупчо Тодоровски Радникот и Синиша Алексовски ќе даваат исказ како сведоци повикани од обвинителката Фатиме Фетаи во предметот „Монструм“. ...
| | веќе видена | слични

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска, денеска прва сведочеше во процесот „Монструм“. Таа рече дека за немилиот настан првпат дознала ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ексминистерката за внатрешни работи, Гордана Јанкулоска пред судот, на рочиште за „Монструм”, кажа дека во првите моменти по убиството на момчињата и рибарот ...
| | веќе видена | слични

Поранешната министерка за внатрешни работи Гордана Јанкулоска денеска како сведок во случајот „Монструм“ истакна дека веста за грозоморното убиство кај ...
| | веќе видена | слични

Во Кривичниот суд во Скопје денеска продолжува судењето за случајот „Монструм” каде што треба да сведочат Синиша Алексовски, Љупчо Тодоровски-Радникот и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

СВР-Струмица вчера поднесе 29 кривични пријави за прекршување на забраната за движење, од кои 25 пријави за 27 лица се поднесени до ОЈО Струмица и две пријави ...
сите 614 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска оствари средба со унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто кој беше на еднодневна посета на нашата земја и ...
сите 213 | | | веќе видена

Општинскиот кризен штаб на Куманово на денешната на 23. седница предлага до министерствата за здравство и труд и социјална политика да го регулираат со ...
сите 202 | | | веќе видена

Почина 80 годишна жена од Штип на Клиниката за Инфективни болести во Скопје. Жената која ја загуби битката со коронавирусот најпрвин се лекуваше на штипското ...
сите 206 | | | веќе видена

Република Македонија почнува полека да колабира во сите области. Жалосно и загрижувачки што мораме повторно од оваа говорница, од која што за жал не сме во ...
сите 406 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пет години од објавувањето на „бомбите“, довербата во судството на најниско ниво

Од:
До кого (е-маил):
Порака: