Миневски: Малите семејни винарии се најдоброто решение за пласманот на грозјето (ВИДЕО)


„Кога кавадаречки „Вински витез“ ве послужува со висококвалитетно вино, производ на семејна винарија, тогаш присуствувате на церемонија составена од правила и ...
| | веќе видена | слични

Пред една деценија производител на грозје, а денес сопственик на мала винарија „Јаковлевски“, во центарот на Кавадарци. Вака дипломиран туристички работник, ...
| | веќе видена | слични

Кога се сака, се може. Тоа е девизата под која работи овоштарот Гоце Митевски од Штип. Еден е од ретките во државта кој го работи она за што учел. Овој ...
| | веќе видена | слични

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 239 | | | веќе видена

Во емисијата на ТВ Тера гостуваше Генералниот секретар на ВМРО-ДПМНЕ, Игор Јанушев кој што посочи дека власта на СДСМ започна да игра валкани игри пред избори ...
сите 240 | | | веќе видена

Вчера вечер во 22.30 часот на крстосница од бул.Браќа Ѓиноски и ул.Никола Парапунов во Гостивар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 132 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 151 | | | веќе видена

Вака лидерот на СДСМ и поранешен премиер Зоран Заев ги коментира денеска објавените снимки од пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски. Тој во интервју ...
сите 122 | | | веќе видена

Османи денеска исто така упати порака до учесниците на предвремените парламентарни избори на 12 април дека од особено значење за нас ќе биде каква ќе биде ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Миневски: Малите семејни винарии се најдоброто решение за пласманот на грозјето (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: