Бошковиќ: Нема да толерираме ексалација на протестите и судирите во Црна Гора

Црногорскиот министер за одбрана Петар Бошковиќ изјави дека сите случувања во врска со Законот за слобода на вероисповед прераснале во политички пресметка со ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска изјави дека Европска унија не може сама, без НАТО да ја одбрани Европа. Неговата изјава уследи по ...
| | веќе видена | слични
9 копии
3 копии

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг денеска изјави оти Алијансата ќе остане целосно посветена на контролата на вооружување и разоружвање, додека ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг порача дека присуството на Алијансата во Ирак е на покана на ирачката влада и дека Алијансата целосно го почитува ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
повеќе

Останато

Зоран Заев е на чело на рекетарската банда која три години ја пустошеше македонската држава Зоран Заев го уништи правниот систем во државата. Тој од позицијата ...
сите 421 | | | веќе видена

Обвинителката Вилма Рускоска ја искасапила мислата на револуционерот Гоце Делчев, како што ги искасапила и говорите на двајца од организаторите на граѓанските ...
сите 121 | | | веќе видена

Судечкиот совет се произнесе по барањето на Бојан Јовановски за куќен притвор. Судијката Васка Николовска Масевска изјави дека не го прифаќа и оти не се ...
сите 115 | | | веќе видена

СДСМ и Движењето БЕСА денеска во 12 часот во Музејот на современа уметност ќе го официјализираат предизборниот договор за заедничко учество на предвремените ...
сите 143 | | | веќе видена

Вкупно 424 лица се заразени со коронавирус во Италија. Досега во земјата починаа 12 лица од вирусот, а тројца пациенти се излекувани, покажуваат податоците на ...
сите 495 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 108 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бошковиќ: Нема да толерираме ексалација на протестите и судирите во Црна Гора

Од:
До кого (е-маил):
Порака: