И Заев бил воркохолик како Шилегов – до 2 ч. работел на Законот за Јавно обвинителство…

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, и скопскиот градоначалник Петре Шилегов ѝ се претставија на јавноста како воркохолици, односно како луѓе што се отепуваат од ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на СДСМ Коста Петров денеска во Прилеп се состана со раководството на компанијата „Витаминка“. Заложба на СДСМ е заедно со компаниите да ...
| | веќе видена | слични

Останато

Земјите кои имаат широко распространета програма за вакцинирање со БСЖ имаат стапка на смртност од коронавирус речиси шест пати пониска од нациите коишто не ја ...
сите 510 | | | веќе видена

Три лица во Битола го прекршиле полицискиот час во изминатото деноноќие. Од нив двете лица се над 67 години, а едното лице спаѓа во категоријата на останати ...
сите 287 | | | веќе видена

Четири лица од Берово, членови на едно семејство се обинети дека свесно го прекршиле полицискиот час во текот на викендот.И покрај тоа што знаеле за мерките ...
сите 228 | | | веќе видена

Министерот Наќе Чулев денеска во име на Министерството за внатрешни работи предаде заштитна опрема и средства за три јавни здравствени установи. Донацијата се ...
сите 97 | | | веќе видена

-Локалните штабови се исклучително значајни за справувањето со КОВИД 19, особено во руралните средини, истакна Османи кој воедно е и главен координатор на ...
сите 66 | | | веќе видена

На онлајн конференцијата наречена „Борба против COVID-19 со технологија“, Huawei се пофали со технолошки решенија кои, како што посочуваат од компанијата, ...
сите 21 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

И Заев бил воркохолик како Шилегов – до 2 ч. работел на Законот за Јавно обвинителство…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: