Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ не учествува во пазарења за ЗЈО


6 копии

Законот за јавно обвинителство е донесен согласно сите процедури и согласно Деловникот за работа, изјави координаторот на пратеничката група на СДСМ Костадин ...
| | веќе видена | слични

– Процедурата при изјаснувањето беше кристално чиста. Постои пракса во Собранието, кога системот нема да регистрира одреден глас и тогаш на пријава на ...
| | веќе видена | слични

Денеска во Собранието е З аконот за Ј авно обвинителство кој е темел за вистинска, неселективна правда и правосудството , велат од СДСМ. Од партијата тврдат ...
| | веќе видена | слични

Пратениците на СДСМ и коалицијата се на страната на правдата, на страната на владеењето на правото, силна правна држава и независно судство. Од друга страна е ...
| | веќе видена | слични
6 копии
4 копии

Пратеникот на СДСМ Костадин Костадинов на денешната прес – конференција во Собранието ги повика пратениците од сите пратенички групи, како што рече, да се ...
| | веќе видена | слични

Со задоцнување од еден час, започна собраниската седница на која првично беше планирано да се гласа за законот за јавно обвинителство кое беше прва точка на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На дневен ред на оваа седница е и Предлог законот за јавното обвинителство, по кој расправата е веќе завршена и треба да се гласа. За донесување на овој закон ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Законот за ЈО е темел за неселективната правда и секој кој се огрешил пред законот ќе одговара за сторениот криминал, изјави портпаролот на СДСМ, Костадин ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На клиниката за инфективни болести починаа двајца, соопшти министерот Венко Филипче.Еден пациент на 91-годинша возраст кој осум дена бил во болница, и пациент ...
сите 376 | | | веќе видена

Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија – КСС во период на вонредна состојба предизвикана од пандемија од корона вирусот, а во неможност својот ...
сите 317 | | | веќе видена

Во хотелот „Монтенегро“ кај Велес од синоќа престојуваат во карантин 42 македонски државјани кои престојувале во Малта, а кои вчера попладнето беа вратени во ...
сите 163 | | | веќе видена

Компаниите што ќе поделат дивидента не може да користат поволност, ќе има критеируми да нема отпуштање работници. Секој еден којшто отпуштил работници веднаш ...
сите 59 | | | веќе видена

Не можеше да дише, се мачеше жената два дена, а преку прозор ни рекоа да дојдеме само кога ќе има позитивен тест на коронавирусот, вели Али Теља, зет на ...
сите 97 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 138 | | | веќе видена

Во овие тешки времиња, кога на глобално ниво се соочуваме со коронавирусот, успешните политики на СДСМ добија конкретна потврда и овозможија остварување на ...
сите 399 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Кочани поднесе предлози за изрекување казни од по 2 000 евра за 15 лица за непостапување според здравствените прописи за време на ...
сите 352 | | | веќе видена

Во текот на изминатото деноноќие на територијата на државата вкупно 263 лица не ја почитувале мерката за забрана на движењето, при што полициските службеници ...
сите 262 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски: ВМРО-ДПМНЕ не учествува во пазарења за ЗЈО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: