Тевез за конфликтот со Манчини во Сити: Жал ми е, но јас бев во право

Карлос Тевез освои една шампионска титула со Манчестер Сити, па заедно со другите трофеи и головите може да биде задоволен од својот престој во овој англиски ...
| | веќе видена | слични

Винисиус Жуниор е еден од младите бразилски играчи за кои Реал Мадрид потроши голема сума на пари за да го доведе на „Сантијаго Берабеу“, но барам засега тој ...
| | веќе видена | слични

Италијанскиот тренер Фабио Капело во два периоди работеше во Реал Мадрид 1996-1997 и потоа 2006-2007.Капело се присети на првиот мандат со „кралевите“ во кои ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Македонскиот репрезентативен десен бек Стефан Ристовски во интервју за „Журнал Спортинг“, магазинот на неговиот Спортинг Лисабон посочи дека Македонија има ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот репрезнтативец Стефан Ристовски имаше интервју за португалскиот магазин „Журнал Спортинг“. Во интервјуто помеѓу другото заменик капитенот на ...
| | веќе видена | слични

Кристијано Роналдо, петкратниот освојувач на „Златната топка“ и еден од најдобрите фудбалери на сите времиња беше на почетокот на кариерата многу блиску до ...
| | веќе видена | слични

Има многу приказни дека Кристијано Роналдо би можел да заврши во некој друг клуб по напуштањето на Спортинг Лисабон. Тогаш Португалецот се пресели во Манчестер ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Коронавирусот најверојатно ќе заврши со некоја форма на колективен имунитет, во моментот се собираат повеќе податоци, се работи на вакцина, а дотогаш ќе биде ...
сите 687 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 193 | | | веќе видена

Во моментов располагаме со 4.500 тестови, а резервите секојдневно се надополнуваат. Ја очекуваме донацијата и од 20.000 китови за тестирање, кои се доволни за ...
сите 450 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, заменичката на претседателот на Владата и министерка за одбрана Радмила Шекеринска и ...
сите 185 | | | веќе видена

Безбедносната состојба на подрачјето на седум општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна. Изминатово деноноќие, во периодот од 21 часот на 3 април до 7:00 ...
сите 309 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 187 | | | веќе видена

Клиничката болница Аџибадем Систина е дел од втората најголема групациjа на болници во светот (IHH) и е првата болница која во земјата ја доби престижната ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Тевез за конфликтот со Манчини во Сити: Жал ми е, но јас бев во право

Од:
До кого (е-маил):
Порака: