Лина обезбеди второ полуфинале на турнирот во Словачка


Аргентинскиот тенисер Диего Шварцман, го победи Уругваецот Пабло Куевас на турнирот во Буенос Аирес, иако во голем дел од третиот сет играше со повреда на ...
| | веќе видена | слични

Српскиот тенисер Ласло Ѓере викендов продолжи една неверојатна традиција, која е лоша за него. Ѓере загуби од Диего Шварцман во полуфиналето на турнирот во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Лина Ѓорческа после подолго време имаше успешен настап на еден турнир, а иако дојде до самиот крај, за жал не успеа да го направи последниот чекор и да победи ...
| | веќе видена | слични

Лина Ѓорческа по одличниот настап на турнирот во Трнава, каде што стигна и до финалето, забележа голем напредок на ВТА листата. Имено нашата најдобра тенисерка ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 192 | | | веќе видена

Kај 127 лица заразени од коронавирусот ковид-19 се присутни коморбидитети, односно хронични здравствени состојби, се наведува на заклучно со податоците за ...
сите 210 | | | веќе видена

Една медицинска сестра и двајца техничари од Општа болница Куманово вчера биле потврдени како позитивни на коронавирусот. Како што пренесе ТВ Алфа, повикувајќи ...
сите 295 | | | веќе видена

Кризниот штаб во Тетово бара владата да воведе превентивни мерки од Ковид-19 слични на рестрикциите што се во сила во Куманово. Барањето го темелат на фактот ...
сите 197 | | | веќе видена

Нашето зачленување во НАТО е еден од трите најважни моменти во поновата историја, од нашата независност до денес, изјави претседателот на државата Стево ...
сите 233 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лина обезбеди второ полуфинале на турнирот во Словачка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: