Баскиските клубови се избегнаа во полуфиналето на Купот на Шпанија


Сите очекуваа убедлива победа на Сосиедад и уште во првиот натпревар обезбедување финале, но второлигашот Мирандес постигна гол и се избори за минимален пораз. ...
| | веќе видена | слични

Атлетик Билбао ќе патува со предност од 1:0 за Гранада на реванш дуел во полуфиналето на шпанскиот куп, а клучен за победа на домаќините на „Сан Мамеш“ беше ...
| | веќе видена | слични

Мирандес е чудо во Купот на Кралот во Шпанија. Во 1/2 финалето ги нема Реал, Барса, но затоа тука е малиот Мирандес од градчето Миранда де Ебро во кое живеат ...
| | веќе видена | слични

Шпанскиот второлигаш Мирандес сезонава е најубавата фудбалска приказна на Пиринеите, откако успеа преку неколку изклучително големи имиња во шпанскиот фудбал ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Конфедерацијата на слободни синдикати на Македонија – КСС во период на вонредна состојба предизвикана од пандемија од корона вирусот, а во неможност својот ...
сите 339 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Земјите-членки одлучија да ги отворат преговорите со Северна Македонија. Нема враќање назад, преговарачкиот воз замина од станицата и вие сте во него. Брзината ...
сите 273 | | | веќе видена

Дополнителната министерка за финансии Гордана Димитриевска-Кочоска на Фејсбук искоментира на седницата на Економскиот совет не биле ставени предлог мерките ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Баскиските клубови се избегнаа во полуфиналето на Купот на Шпанија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: