Чулев: Пасоши има само за уште 5 дена (ВИДЕО)


14 копии

Техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев до Јавното обвинителство за гонење организиран криминал и корупција поднел докази за злоупотреби од ...
| | веќе видена | слични

Драмата со пасошите продолжува. „Слободен печат“ веќе пишуваше дека граѓаните се жалат дека не можат да закажат термин за вадење пасош, но и дека за пасош ...
| | веќе видена | слични

Заменичката на министерот за внатрешни работи, Славјанка Петровска за „Слободен печат“ тврди дека од службите за изработка на патна исправа, добила информација ...
| | веќе видена | слични

Ако денеска се јавите да закажете издавање на пасош ќе ви закажат термин во средината на април. Додека илјадници граѓани мака мачат да извадат лични документи ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот министер за внатрешни работи Оливер Спасовски четири години не преземал конкретни мерки и активности за долгорочно решавање на проблемот со набавка ...
| | веќе видена | слични

Техничкиот министер во МВР Наќе Чулев го обвинува неговиот претходник и блиски луѓе на Оливер Спасовски за доцнењето на обрасците за лични документи. Купче ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски преку техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев шират лаги за наводни злоупотреби и ги плашат граѓаните дека има застој во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Охрид отвори предмет по допрен глас за смртта на 66-годишната жена од Струга, која денеска почина од коронавирус.Како што јави ...
сите 216 | | | веќе видена

Компаниите што ќе поделат дивидента не може да користат поволност, ќе има критеируми да нема отпуштање работници. Секој еден којшто отпуштил работници веднаш ...
сите 17 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 138 | | | веќе видена

Претседателот на Хрватска Зоран Милановиќ рече дека државата треба да испрати економски јасна порака за бората против епидемијата на коронавирус , дека секој ...
сите 222 | | | веќе видена

Во хотелот „Монтенегро“ кај Велес од синоќа престојуваат во карантин 42 македонски државјани кои престојувале во Малта, а кои вчера попладнето беа вратени во ...
сите 95 | | | веќе видена

Сега сте во возот за преговарање и тој ја напушти станицата, вели евроамбасадорот Самуел Жбогар во интервјуто за МИА. - Земјите членки конечно се согласија за ...
сите 413 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Кочани поднесе предлози за изрекување казни од по 2 000 евра за 15 лица за непостапување според здравствените прописи за време на ...
сите 520 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Чулев: Пасоши има само за уште 5 дена (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: