Заев: Заврши времето кога никој не водеше сметка за екологијата и здравјето


Лидерот на СДСМ Зоран Заев, реагираше на скандалозните информации кои ги објави вчера Град Скопје дека во Дрисла се горел медицински отпад кој не бил соодветно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ, Арсовски Димче при своето гостување на „ТВ Стар“ посочи дека СДСМ е директно поврзана со скандалот за согорување на медицинскиот отпад ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Залудни се обидите на ВМРО-ДПМНЕ да ја префрлаат топката за скандалот со медицинскиот отпад на СДСМ, кога фактите зборуваат за сосема нешто друго. Одговорноста ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Зоран Заев и СДСМ се фатија во сопствената лага во врска со скандалот со медицински отпад во Дрисла. Вистината за скандалот во Дрисла полека излегува на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

200 милиони евра од Заев и власта на СДСМ за фирмата Еко, а за граѓаните крв, лешеви од животни и медицински отпад по реките. Од друга страна, ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Здравјето на граѓаните е најважно од се за сите, сем за лицемерните функционери и Влада на СДСМ. Лицемерно е во време кога СДСМ ја губи поддршката од граѓаните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лицемерно е во време кога СДСМ ја губи поддршката од граѓаните и драстично паѓа на рејтинг, да измислуваат и поврзуваат непостоечки случаи и скандали со ...
| | веќе видена | слични

Депонијата „Дрисла“ ќе добие субвенции во висина од 20 милиони денари (325.000 евра) од Град Скопје за да може нормално да работи. Концесионерот, италијанската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ниту една празна прес-конференција на ВМРО-ДПМНЕ не може да ја сокрие вистината дека фактите за скандалот со медицинскиот отпад покажуват директна поврзаност ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

- Според последните информации, во земјава досега од Ковид-19 се заболени 219 лица. Спроведени се 1.800 тестирања. Министерот за здравство Венко Филипче ...
сите 651 | | | веќе видена

Техничкиот премиер Оливер Спасовски во своето гостување на Канал 5 кажа дека се размислува во наредните два месеци да се воведат нови мерки, покрaј во ...
сите 363 | | | веќе видена

За најновата состојба на бројот на заболени и сите други информации поврзани со коронавирусот денеска на пресконференција ќе зборува министерот за здравство ...
сите 170 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека на веб-страницата на Институтот за јавно здравје во делот за извештаи за состојбата со коронавирусот во земјата, ...
сите 221 | | | веќе видена

Здружението за надворешна и меѓународна политика „Совет на Амбасадори“ ја поздравува потврдената Одлука за почеток на преговортите за членство на Северна ...
сите 328 | | | веќе видена

Владата денеска на седница ја разгледа и усвои Информација за регионалните и ЕУ активности со цел олеснување на транспортот и трговијата на стоки по појавата ...
сите 243 | | | веќе видена

-Апсолутно не се доцни со мерките за спас на економијата. Ние ќе ги објавиме мерките во моментот кога ќе бидат финализирани, значи сега за ден, два, три ќе ...
сите 27 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Заврши времето кога никој не водеше сметка за екологијата и здравјето

Од:
До кого (е-маил):
Порака: