Таки Фити: Феноменологијата на економијата на балони и опасноста од нова светска рецесија

Дали денес, 12 години по Големата рецесија, повторно се јавува опасност од формирање финансиски балони во одделни економски сектори, кои можат да бидат вовед ...
| | веќе видена | слични

Нето-приходите од камати претставуваат основна компонента во формирањето на вкупните приходи од работењето на ТТК Банка АД Скопје. Остварените нето приходи од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Макроекономските показатели главно се движат во согласност со очекувањата, а согледувањата за амбиентот за спроведување на монетарната политика се непроменети. ...
| | веќе видена | слични

Во периодот од 1.1.2019 до 31.12.2019 година ТТК Банка АД Скопје дејствуваше во насока на остварување на своите приоритетни цели и задачи дефинирани во ...
| | веќе видена | слични

ТТК Банка АД Скопје преку соопштение на Македонска берза ја објавува следнава ценовно чувствителна информација, во врска со објавените информации за Тетекс ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вчера, Комитетот за оперативна монетарна политика на Народната банка ги разгледа клучните показатели за домашната економија и движењата на меѓународните и на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
повеќе

Останато

Земјите кои имаат широко распространета програма за вакцинирање со БСЖ имаат стапка на смртност од коронавирус речиси шест пати пониска од нациите коишто не ја ...
сите 508 | | | веќе видена

Три лица во Битола го прекршиле полицискиот час во изминатото деноноќие. Од нив двете лица се над 67 години, а едното лице спаѓа во категоријата на останати ...
сите 287 | | | веќе видена

Министерството за здравство попладнево соопшти дека почина родилката позитивна на Ковид-19 од Куманово, која на 30 март на Клиниката на гинекологија и ...
сите 204 | | | веќе видена

Четири лица од Берово, членови на едно семејство се обинети дека свесно го прекршиле полицискиот час во текот на викендот.И покрај тоа што знаеле за мерките ...
сите 228 | | | веќе видена

-Локалните штабови се исклучително значајни за справувањето со КОВИД 19, особено во руралните средини, истакна Османи кој воедно е и главен координатор на ...
сите 66 | | | веќе видена

Министерот Наќе Чулев денеска во име на Министерството за внатрешни работи предаде заштитна опрема и средства за три јавни здравствени установи. Донацијата се ...
сите 97 | | | веќе видена

На онлајн конференцијата наречена „Борба против COVID-19 со технологија“, Huawei се пофали со технолошки решенија кои, како што посочуваат од компанијата, ...
сите 21 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Таки Фити: Феноменологијата на економијата на балони и опасноста од нова светска рецесија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: