Собранието треба да ја продолжи 131. седница


6 копии
3 копии
4 копии

Агенцијата за разузнавање денеска излезе со соопштение во кое изразување жалење за неконструктивниот пристап на опозицијата при донесувањето на новиот закон за ...
| | веќе видена | слични

Според претседателот на собраниската Комисија за надзор над спроведување на мерките за следење на комуникациите, Емил Димитриев, пак, Македонија во моментот ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ продолжува да блокира битни закони на собраниските комисии. На денешната седница на Комисијата за одбрана и безбедност, со единствена ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Македонскиот полициски синдикат (МПС) денеска преку соопштение ги охрабри пратениците во македонскиот Парламент да дадат поддршка и покажат зрелост за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Јас не сакам да верувам дека граѓаните се виновни, тоа е една одлика на политичари од минатото кога ги обвинуваа граѓаните дека грешат. Ја имаа подршката со ...
сите 300 | | | веќе видена

Во пресрет на евентуалната нова лидерска средба од владејачката коалиција предводена од СДСМ, велат дека нема отстапки од избори на 5 јули, бидејќи на државата ...
сите 620 | | | веќе видена

На состаноци со угостителите се работи на разјаснување и поправање на протоколите со цел да се олесни работата на носителите на оваа дејност и да се заштитат ...
сите 154 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп е единствениот кој има право да се повика на Законот за бунт и доколку е потребно, ќе го искористи, изјави портпаролката на ...
сите 224 | | | веќе видена

Граѓани да ги избегнуваат фамилијарните собири и да не ги одбиваат тестирањата за Ковид-19. Демократската унија за интеграции денеска упати ваков апел до ...
сите 203 | | | веќе видена

Сопственикот на локалот кој ноќеска го угости Христијан Мицкоски спротивно на протоколите, се соочува со кривична одговорност. По тензичната вечер на улицата ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Собранието треба да ја продолжи 131. седница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: