Во Собранието денеска седници ќе одржат пет комисии

6 копии
2 копии

Министерката за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи даде негативно мислење на Предлог законот за изменување и дополнување на Законот за материјално ...
| | веќе видена | слични

Приватните компании може доброволно да отпишуваат камати на стари долгови за струја, парно, телефон… за кои се воделе судски постапки заклучно со 2017 години, ...
| | веќе видена | слични

Нов обид на власта да ги спаси од каматите и да им ги репрограмира долговите на јавните претпријатија формирани од општините. Денеска на собраниската Комисија ...
| | веќе видена | слични
8 копии
3 копии

СДСМ како одговорна партија во континуитет презема конкретни мерки за унапредување на животниот стандард на граѓаните. Во таа насока е и носењето на Законот за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на вчерашниот ден, Собранието на Република Северна Македонија го изгласа Законот за отпис на камати и репрограмирање на долгови и трошоци на физички ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште едно лице почина од коронавирус во Србија во последните 24 часа, а потврдени се и 48 нови случаи на заразени со вирусот во земјата. Според извештаите на ...
сите 788 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Јас не сакам да верувам дека граѓаните се виновни, тоа е една одлика на политичари од минатото кога ги обвинуваа граѓаните дека грешат. Ја имаа подршката со ...
сите 299 | | | веќе видена

Гордана Димитриеска Кочоска, заменик-министерката за финансии во техничката влада од редовите на опозицијата, синоќа во гостувањето на телевизија Алсат потврди ...
сите 630 | | | веќе видена

Од синоќа во 21 часот тече 80-часовниот полициски час за граѓаните на сите општини во градот Скопје, околните скопски општини Арачиново, Зелениково, Илинден, ...
сите 149 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски денеска информира дека на двајцата инспектори кои вчера вршеле надзор во угостителскиот објект ...
сите 204 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп е единствениот кој има право да се повика на Законот за бунт и доколку е потребно, ќе го искористи, изјави портпаролката на ...
сите 224 | | | веќе видена

Граѓани да ги избегнуваат фамилијарните собири и да не ги одбиваат тестирањата за Ковид-19. Демократската унија за интеграции денеска упати ваков апел до ...
сите 202 | | | веќе видена

Сопственикот на локалот кој ноќеска го угости Христијан Мицкоски спротивно на протоколите, се соочува со кривична одговорност. По тензичната вечер на улицата ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Собранието денеска седници ќе одржат пет комисии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: