Собранието треба да ја продолжи 131. седница


4 копии

Агенцијата за разузнавање денеска излезе со соопштение во кое изразување жалење за неконструктивниот пристап на опозицијата при донесувањето на новиот закон за ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ продолжува да блокира битни закони на собраниските комисии. На денешната седница на Комисијата за одбрана и безбедност, со единствена ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Македонскиот полициски синдикат (МПС) денеска преку соопштение ги охрабри пратениците во македонскиот Парламент да дадат поддршка и покажат зрелост за ...
| | веќе видена | слични

Преку свои делегирани преставници, како што се наведува во соопштението, МПС активно учествувал во изготвувањето на новиот предлог Закон на Агенција за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Неопходно е да се донесе нов Закон за Агенција за разузнавање, со оглед на тоа што сѐ уште работи по законот од 1995 година, е заклучокот од јавната дебата на ...
| | веќе видена | слични

На денешната јавна дебата за предлог Законот за разузнавање како дел од седницата на собраниската Комисија за одбрана и безбедност, претставници од ...
| | веќе видена | слични

По две и пол децении се носи нов закон кој го руши досегашниот монопол на УБК, објаснуваат претставници на Агенцијата кои пак немаат многу верба во ветингот и ...
| | веќе видена | слични

На денешната собраниска седница на Комисијата за одбрана и безбедност, Александар Нацев се обрати на јавната расправа по Предлог законот за Агенцијата за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Уште едно лице почина од коронавирус во Србија во последните 24 часа, а потврдени се и 48 нови случаи на заразени со вирусот во земјата. Според извештаите на ...
сите 788 | | | веќе видена

Нападно очигледно е дека од сите партии само во СДСМ половина од раководтсвото или се заразени, или се во карантин, почнувајќи од претседателот на СДСМ Зоран ...
сите 441 | | | веќе видена

Јас не сакам да верувам дека граѓаните се виновни, тоа е една одлика на политичари од минатото кога ги обвинуваа граѓаните дека грешат. Ја имаа подршката со ...
сите 299 | | | веќе видена

Гордана Димитриеска Кочоска, заменик-министерката за финансии во техничката влада од редовите на опозицијата, синоќа во гостувањето на телевизија Алсат потврди ...
сите 630 | | | веќе видена

Од синоќа во 21 часот тече 80-часовниот полициски час за граѓаните на сите општини во градот Скопје, околните скопски општини Арачиново, Зелениково, Илинден, ...
сите 149 | | | веќе видена

Директорот на Државниот пазарен инспекторат Стојко Пауновски денеска информира дека на двајцата инспектори кои вчера вршеле надзор во угостителскиот објект ...
сите 204 | | | веќе видена

Претседателот на САД, Доналд Трамп е единствениот кој има право да се повика на Законот за бунт и доколку е потребно, ќе го искористи, изјави портпаролката на ...
сите 224 | | | веќе видена

Граѓани да ги избегнуваат фамилијарните собири и да не ги одбиваат тестирањата за Ковид-19. Демократската унија за интеграции денеска упати ваков апел до ...
сите 202 | | | веќе видена

Сопственикот на локалот кој ноќеска го угости Христијан Мицкоски спротивно на протоколите, се соочува со кривична одговорност. По тензичната вечер на улицата ...
сите 57 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Собранието треба да ја продолжи 131. седница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: