Собранието го избра Орхан Aдеми за заменик главен државен ревизор


4 копии

Агенцијата за разузнавање денеска излезе со соопштение во кое изразување жалење за неконструктивниот пристап на опозицијата при донесувањето на новиот закон за ...
| | веќе видена | слични

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ продолжува да блокира битни закони на собраниските комисии. На денешната седница на Комисијата за одбрана и безбедност, со единствена ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Македонскиот полициски синдикат (МПС) денеска преку соопштение ги охрабри пратениците во македонскиот Парламент да дадат поддршка и покажат зрелост за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Преку свои делегирани преставници, како што се наведува во соопштението, МПС активно учествувал во изготвувањето на новиот предлог Закон на Агенција за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

Неопходно е да се донесе нов Закон за Агенција за разузнавање, со оглед на тоа што сѐ уште работи по законот од 1995 година, е заклучокот од јавната дебата на ...
| | веќе видена | слични

На денешната јавна дебата за предлог Законот за разузнавање како дел од седницата на собраниската Комисија за одбрана и безбедност, претставници од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Скандалозните фотографии од скопските кафеани каде синоќа се правеле забави, беа причина, министерот за здравство Венко Филипче, да изрази каење за нивното ...
сите 366 | | | веќе видена

И други министри биле против препораката на Комисијата за заразни болести за неколкудневен карантин изминатиот викенд, откри министерот за внратрешни работи ...
сите 191 | | | веќе видена

Првата трансплантација на срце која се направи во земјава со заедничка акција на јавното и приватно здравство ги подгреа надежите дека дарувањето и ...
сите 97 | | | веќе видена

Руската информативна агенција РИА Новости ја коментира „желбата на Бугарија да ја приватизира историјата на кирилицата“, при што значајно место ѝ посветува и ...
сите 198 | | | веќе видена

Техничкиот министер за внатрешни работи, Наќе Чулев, до Основното јавно обвинителство доставил поднесок со кој бара да се спроведе истрага во Агенцијата за ...
сите 378 | | | веќе видена

Хрватскиот завод за јавно здравје објави детални препораки за одржување на свадби кои од неодамна повторно се дозволени во Хрватска. Дел од препораките се ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Собранието го избра Орхан Aдеми за заменик главен државен ревизор

Од:
До кого (е-маил):
Порака: