Гостиварци ТРГНАЛЕ ДА СЕ ТЕПААТ СО ШИПКИ, полиција ги видела и спречила на време

Вчера (2 февруари) околу 17 часот на улица „Мара Угринова“ во Гостивар, полициски службеници на СВР Тетово-Одделение за внатрешни работи Гостивар ги привеле ...
| | веќе видена | слични

На 10.02.2020 во 18.30 часот на Граничниот премин „Меѓународен аеродром – Скопје“, при пасошка контрола и проверка во оперативна евиденција, било констатирано ...
| | веќе видена | слични

Во текот на вчерашниот ден две лица биле уапсени откако претходо било констатирано дека се наоѓаат на листата „апси“. Имено вчера попладне во 16 часот и 10 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во текот на вчерашниот ден, односно во 15: 40 часот, полициски службеници од СВР Скопје на улицата “Есперанто“ го лишиле од слобода Ј.Ј.(31) од Скопје затоа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 191 | | | веќе видена

СВР-Струмица вчера поднесе 29 кривични пријави за прекршување на забраната за движење, од кои 25 пријави за 27 лица се поднесени до ОЈО Струмица и две пријави ...
сите 529 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска оствари средба со унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто кој беше на еднодневна посета на нашата земја и ...
сите 213 | | | веќе видена

Општинскиот кризен штаб на Куманово на денешната на 23. седница предлага до министерствата за здравство и труд и социјална политика да го регулираат со ...
сите 202 | | | веќе видена

Почина 80 годишна жена од Штип на Клиниката за Инфективни болести во Скопје. Жената која ја загуби битката со коронавирусот најпрвин се лекуваше на штипското ...
сите 206 | | | веќе видена

Над 100.000 хируршки интервенции, 700.000 реализирани прегледи и над 16.500 новородени бебиња и детски насмевки ја одбележаа деценијата зад нас, во која над ...
сите 68 | | | веќе видена

Агенцијата за млади и спорт денеска ја објави постапката за аплицирање и добивање на државна помош за спортистите и спортските работници во периодот на ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гостиварци ТРГНАЛЕ ДА СЕ ТЕПААТ СО ШИПКИ, полиција ги видела и спречила на време

Од:
До кого (е-маил):
Порака: