Проект во Делчево – „Дигитална писменост за иновативен пристап во учењето“

Регионалниот центар за застапување од Делчево почна да спроведува осуммесечен проект од областа на дигиталната писменост за подобрување на учењето на ...
| | веќе видена | слични

Агенцијата за пошти (АП) и Асоцијацијата за е-трговија најавуваат соработка и заеднички заложби за намалување на сивата економија, дополнителен развој на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Меморандумот за соработка, што воедно претставува и пристапување на Агенцијата за пошти како почесен член во Асоцијацита за е-трговија, денес го потпишаа ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

На 3 февруари, во просториите на Фондот за иновации и технолошки развој се одржа втората сесија од серијалот „E-commerce Afterwork сесии”, на тема: ...
| | веќе видена | слични

Останато

Една жена од Лабуништа , вчера попладнето починала на интерното одделение во Струга но се уште се испитува дали причината е Ковид-19, односно посмортем е земен ...
сите 150 | | | веќе видена

Наум Стоилковски портпаролот на ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил сподели статус поврзан со јавното откажување на ВМРО-ДПМНЕ од буџетското ...
сите 295 | | | веќе видена

Земјава најверојатно во јуни ќе ги стартува преговорите со Европската Унија. Во интервјуто за Фактор, претседателот на СДСМ, Зоран Заев, зборуваше за тоа какви ...
сите 391 | | | веќе видена

Тестирање за коронавиросот од денеска во Скопје ќе се врши во Поликлиника Чаир, а до крајот на неделава и во Поликлиниката „Млин Балкан“. Уште два пункта ќе ...
сите 259 | | | веќе видена

Невидено е до сега и нечуено, хуманитарните акции кои ги организира било која Влада во светот да бидат платени и на терет на оние кои што им се даваат, истакна ...
сите 133 | | | веќе видена

Во сите држави од регионот властите воведоа слични мерки околу ограничувањето на движењето за спречување на ширењето на коронавирусот. Полициски час нема во ...
сите 113 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Проект во Делчево – „Дигитална писменост за иновативен пристап во учењето“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: