Кинеските власти користат дронови за предупредување на граѓаните


2 копии

„Амнести интернешнл“ објави дека „исчезнал“ новинарот кој известувал за појавата на смртоносниот коронавирус во Кина. Новинарот, идентификуван како Чен Куиши, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии

Близу 35 илјади заразени од коронавирусот во светот. Бројот се уште расте, а се зголемува и бројот на починати. На светската мапа, бројката денеска е 725, а ...
| | веќе видена | слични

Од последици на коронавирусот во Вухан починаа и првиот американски државјанин и еден јапонски државјанин. Во хонг конг досега се регистрирани 26 заболени, а ...
| | веќе видена | слични
7 копии
6 копии

Шеесетгодишен американски државјанин и јапонски државјанин кои починаа во саботата во кинескиот град Вухан се првите првите некинески жртви, а вкупниот број ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Бугарија Румен Радев денеска нагласи дека брзото движење на Република Северна Македонија кон ЕУ зависи само од дијалогот со Бугарија. – Време ...
сите 849 | | | веќе видена

Пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи, на денешните пратенички прашања во Собранието, истакна дека по милиони пати повторени изјави од страна ...
сите 150 | | | веќе видена

Спасувачките екипи трагаат по 99 лица за кои се верува дека биле во облакодерот во Мајами во време на неговото уривање. Во делот на облакодерот кој се сруши ...
сите 88 | | | веќе видена

Голем број граѓани реагираат дека одамна се пријавиле на веб-страницата vakcinacija.mk, но се уште не добиле термин за вакцинација во земјава.Од Министерството ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кинеските власти користат дронови за предупредување на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: