Лавиринтите на македонското судство: што би требало да знаете

Страшо АНГЕЛОВСКИ Две работи во светската политика стануваат се поизвесни – вториот мандат на Доналд Трамп како претседател на САД и соработката меѓу Москва и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Франција посакува новиот закон за Јавно обвинителство да биде донесен со широко мнозинство, а личните прашања или краткорочни политики да бидат надминати во ...
| | веќе видена | слични

Секое лошо за добро. Така некако испадна работата со онаа, до денес не баш разјаснета акробација на Макрон кога на 17 октомври на Европскиот Совет реши да ја ...
| | веќе видена | слични

Да посакаме епизодата Мукоски да е само гаф кој нема да се повтори и со тоа уште подлабоко ја закопа во кал комплетната американската наратива за ...
| | веќе видена | слични

Со амбициите на новата претседателка на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен, за ЕУ како „геополитичка“ институција, заедницата отвора нов надворешен ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Многу е важно да знаат граѓаните дека од пакетот економски мерки за справување со кризата, прво се испорачаа големиот пакет од 200 милиони евра за поддршка на ...
сите 476 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира дека утрово на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје почина еден пациент на 79 години, од Дебар. ...
сите 458 | | | веќе видена

Здравствен работник кој бил дежурен во времето кога сега веќе починатата пациентка е донесена на преглед во Инфективнмата клиника во Охрид направил пропуст и ...
сите 141 | | | веќе видена

Следете го обраќањето на премиерот Оливер Спасовски по повод свечената церемонија во Брисел каде пред седиштето на НАТО во 15.00 ќе бид кренато знамето на ...
сите 153 | | | веќе видена

Западен Балкан може да смета на солидарноста на ЕУ и не само во време на криза, пишува Хосеп Борел, Високиот претставник на ЕУ за надворешна и безбедносна ...
сите 383 | | | веќе видена

Здравствените работници во овие тешки денови се клучот за успешна борба со корона вирусот, затоа сите тие, без разлика на нивната партиска или етничка ...
сите 101 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лавиринтите на македонското судство: што би требало да знаете

Од:
До кого (е-маил):
Порака: