Зошто некогашниот бизнис херој мораше да избега од Јапонија скриен во кутија за звучници


Неверојатната приказна на Карлос Гон, бившиот шеф на Рено - Нисан На 30 декември 2019 година, Карлос Гон, поранешниот славен шеф на автомобилскиот гигант Рено ...
| | веќе видена | слични

 Пабло Ескобар, таканаречен „крал на кокаинот“, потекнува од сиромашно, земјоделско, колумбиско семејство, а на 35-годишна возраст станал еден од најбогатите ...
| | веќе видена | слични

Озогласениот убиец кој работеше за колумбискиот шеф на нарко мафијата Пабло Ескобар, починал од рак на стомакот, соопштија колумбиските медиуми. Џон Хаиро ...
| | веќе видена | слични

Џон Жаиро Веласкез Васкез, убиец кој работел за Пабло Ескобар, почина на 57-годишна возраст, јавувија светските медиуми.Васкез, чиј прекар бил Попај, починл во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Охрид, 3. април 2020 (Inpress) – Семејството на почината 37-годишна родилка Фатиме Бајрам од Охрид обвинува дека дежурните гинеколози од охридската болница не ...
сите 262 | | | веќе видена

Министерството за здравство како невистинити ги оцени информациите што ги сподели во интервју за Канал 5 телевизија претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 162 | | | веќе видена

Новиот објект за хирургија во Охрид ќе функционира како болница за заразени од коронавирус, а во Куманово ќе се прави стручна проценка дали да се воведе ...
сите 288 | | | веќе видена

Властите во Италија соопштија дека во последните 24 часа регистрирани се 766 смртни случаи од коронавирусот.Покрај тоа, евидентирани се и 4.585 новозаразени, ...
сите 603 | | | веќе видена

Адмиралот Џејмс Фого, командант на Здружената команда на НАТО во Неапол, и посака добредојде на нашата земја. -Ми претставува голема чест да и посакам ...
сите 91 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зошто некогашниот бизнис херој мораше да избега од Јапонија скриен во кутија за звучници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: