Брегзит: Како Голема Британија стана мала


Иселувањето на работниците подолго време претставува проблем за бизнис заедницата во Македонија, но се очекува од први март, со олеснување на режимот за ...
| | веќе видена | слични

Се оствари она што во што многумина до крајот не веруваа. Обединетото Кралство и’ го заврте грбот на ЕУ. Ова е личен поглед на нештата на дописникот на ДВ од ...
| | веќе видена | слични

Вечерва ја напуштаме Европската унија. За многу луѓе ова е момент на надеж, момент за кој тие сметаа дека никогаш нема да дојде. И има многу, се разбира, кои ...
| | веќе видена | слични

Се повеќе Македонци се одлучуваат да заминат во некоја од западно-европските земји поради подобри услови за живот и работа. Една од најпосакуваните дестинации ...
| | веќе видена | слични

Останато

Градоначалникот Велес, Аце Коцевски и неговото семејство се негативни за тестото „Крус вирус“. „Драги фб пријателки и пријатели, Ве известувам дека според ...
сите 441 | | | веќе видена

Градоначалникот на Скопје Петре Шилегов, министерот за здравство, Венко Филипче и министерката за одбрана, Радмила Шеќеринска, денеска извршија увид во ...
сите 451 | | | веќе видена

Техничкиот премиер Оливер Спасовски во своето гостување на Канал 5 кажа дека се размислува во наредните два месеци да се воведат нови мерки, покрaј во ...
сите 296 | | | веќе видена

Нова герила акција, овој пат пред седиштето на ВМРО-ДПМНЕ. Пред „белата палата“ во Центарот на Скопје се појави Компас на кој стрелките се насочени кон ЕУ и ...
сите 134 | | | веќе видена

Поранешниот премиер Никола Груевски кој сега е азилант во Будимпешта се јави на Фејсбук со порака и честитки за влегувањето на Македонија во НАТО, како и ...
сите 461 | | | веќе видена

Во време на глобална криза, додека сите институции се борат да го заштитат здравјето на граѓаните, Христијан Мицкоски, синхронизиран со неговиот шеф Груевски, ...
сите 280 | | | веќе видена

Четворица македонски граѓани, кои беа затекнати како туристи во Лима, Перу, по телефонски разговор Никола Димитров – Александер Шаленберг, во организација на ...
сите 311 | | | веќе видена

Охрид, 27. март 2020 (Inpress) – Безбедносната состојба на подрачјето на седумте општини што ги покрива СВР Охрид е стабилна. – Изминатово деноноќие, во ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Брегзит: Како Голема Британија стана мала

Од:
До кого (е-маил):
Порака: