Работнички го освои Суперкупот

Кошаркарите и стручниот штаб на Работнички се горди на огромниот успех и освојувањето на трофејот во Супер-купот на Македонија. Иако беа сметани за аутсајдери ...
| | веќе видена | слични

Суперкупот за Работнички Работнички со триумф од 89:83 во Кавадарци го совлада шампионот Фени Индустри и го освои Суперкупот на Македонија. Најзаслужен за ...
| | веќе видена | слични

Кошаркарите на Работнички славеа против Фени Индустри во салата "Јасмин" во Кавадарци со 89-83 и го освои првиот трофеј во сезоната 2011/12. Тренерот на Фени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерот во барањата да даде оставка од морални причини гледа политикантство, желба за власт и за победа на изборите. Премиерот Зоран Заев не размислува да ...
сите 686 | | | веќе видена

Државниот здравствен и санитарен инспекторат смее и може да постапува исклучиво по наредба на Јавен Обвинител. Исто е и за модуларната болница во Тетово -рече ...
сите 791 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, во полошкиот регион посети семејство на член кој го загуби својот живот во пожарот на модуларната амбуланта за ...
сите 22 | | | веќе видена

Денеска, во просториите на Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство, министерот Арјанит Хоџа одржа состанок со претстaвници на винарските ...
сите 143 | | | веќе видена

Министерството за надворешни работи соопшти дека согласно Одлуката на Владата за тридневна жалост во знак на почит кон жртвите од трагичниот пожар во ...
сите 127 | | | веќе видена

Од почетокот на пандемијата со ковид-19 до 12 септември во Македонија се регистирани 6.277 смртни случаи. Од нив 31 здравствен работник ја загуби битката со ...
сите 236 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи вчера спроведе зајакната акциска контрола на територијата на земјава за санкционирање на возила кои се движат со брзина ...
сите 216 | | | веќе видена

Претседателот, Стево Пендаровски, во своето обраќање на централната свеченост по повод 30-годишнината од независноста, истакна дека самостојноста не ни е ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Работнички го освои Суперкупот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: