Фотографија на денот: Збогум Велика Британијо!


Милитанти од Севена Ирска се надевале дека бомбата која ја поставиле во камион минатата недела, со траект ќе премине во Британија и ќе експлодира во моментот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Излегувањето на Велика Британија од Европската Унија нема да предизвика проблеми за домашните превозници во патниот товарен сообраќај, а ќе нема промени ниту ...
| | веќе видена | слични

 Ќе нема промени ниту во воздухопловниот превоз на патници во текот на транзицискиот период од 11 месеци и по неговото завршување. Со Велика Британија во делот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Британскиот Форин офис објави нови упатства за јазикот што вработените го користат кога зборуваат за излегување на Велика Британија од Европската унија, а меѓу ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Различни се прогнозите на македонското стопанство во однос на Брегзит. Според помалите фирми, излегувањето на Велика Британија од ЕУ, што и официјално се случи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Експертите предупредуваат дека некои бегалци во Европа би можеле да го искористат Брегзит и да избегаат од правдата. Поточно, Австрија, Германија и Словенија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со истапувањето на Обединетото Кралство од Европската Унија на 31 јануари годинава, ЕУ нема ниедна земја членка во која англискиот е официјален јазик, но тоа ...
| | веќе видена | слични

Во наредните 11 месеци ќе нема никакви промени во начинот на кој ќе се патува со авион кон и од Велика Британија и покрај тоа што државата на 31 јануари на ...
| | веќе видена | слични

Велика Британија нема да спроведе никаква „нелојална конкуренција“ кон Европската унија од која стравуваат Европејците по Брегзит, изјави денеска британскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство Венко Филипче, на прес-конференцијата на која што заедно со претседателот на Владата Оливер Спасовски и со д-р Владимир Микиќ од ...
сите 676 | | | веќе видена

Девојка стуткана во ќоше, еден снима на мобилниот, а другиот ја удира со клоци и боскови по стомакот, грбот и главата, потоа улогите си ги менуваат. Рацете и ...
сите 187 | | | веќе видена

Потврден коронавирус има кај 570 луѓе во земјава, од кои 239 се од Скопје. По поминати 24 часа, до вчера во 15 часот беше соопштено за 15 новодијагностицирани ...
сите 230 | | | веќе видена

Регистрирани се 63 случаи на заболување меѓу здравствени работници, објави вечерва Институтот за јавно здравје (ИЈЗ). Пријавени се вкупно 15 нови случаи на ...
сите 140 | | | веќе видена

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска оствари средба со унгарскиот министер за надворешни работи Петер Сијарто кој беше на еднодневна посета на нашата земја и ...
сите 135 | | | веќе видена

Уредбаta со законска сила за субвенционирање на исплата на придонеси за време на вонредна состојба стапи во сила, а објавен е и образецот за поднесување на ...
сите 359 | | | веќе видена

Во организација на Факултетот за безбедност и Американското катче во Скопје, по повод Денот на НАТО и нашето полноправно членство во Алијансата, денеска ќе се ...
сите 187 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче во неколку наврати потенцираше дека се вршат голем број на тестирања, односно дека досега се направени помеѓу 4000 и 5000 ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фотографија на денот: Збогум Велика Британијо!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: