ПОЦ: Од денеска камери за автоматско препознавање на регистарски таблички на паркиралиштето „Трготекстил“

Јавното претпријатие за јавни паркиралишта „Паркинзи на Општина Центар“-Скопје, денеска го пушти во употреба новиот систем за автоматско препознавање на ...
| | веќе видена | слични

Корисник на паркинзите во Општина Центар, во Скопје, наместо можност да го плати билетот за паркинг, на пунктот за плаќање имаше можност за изгледа порно филм. ...
| | веќе видена | слични

Во видеото објавено од жител на Скопје се гледа како на наплатно место на Јавното претпријатие на општина Центар се емитува порно филм. Засега никој од тимот ...
| | веќе видена | слични

За 10 отсто помалку паркирани возила имало на паркинзите на Општина Центар, откако од 8 јануари поскапеа за 20 денари. Во споредба со бројот на паркирани ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ова како што го тера власта ова не е попис, туку попишување на државјаните на Македонија, луѓето кои што имаат македонско државјанство. И без разлика колку ...
сите 455 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, заедно со потпретседателот Александар Николоски во рамките на својата регионална дипломатска иницијатива ...
сите 184 | | | веќе видена

Амбасадорот на Чешката Република, Мирослав Томан денеска рече дека ќе треба да се причекаат насоките од Европската комисија за тоа како и колку вакцини ќе ...
сите 287 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОЦ: Од денеска камери за автоматско препознавање на регистарски таблички на паркиралиштето „Трготекстил“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: