Кинези нападнати во Скопје: „Коронавирус, мрш од тука!“ (ВИДЕО)

На социјалните медиуми се појави видео од витез на коњ, со оклоп што го чува влезот во село во Кина. Мистериозен воин и жител на неименувано село во Кина, ...
| | веќе видена | слични

Бројни држави во текот на последните неколку денови со сите сили се обидуваат да ги извлечат своите државјани од Кина, земја погодена од епидемијата на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Докторка-анестезиолог е една од петте новозаразени од коронавирусот во изминатите 24 часа во Куманово. Докторката информацијата за својата болест ја сподели на ...
сите 134 | | | веќе видена

Тројца припадници на Министерството за внатрешни работи се заболени од коронавирусот. Едниот е полициски службеник во ПС – Бит пазар, вториот е од крим техника ...
сите 334 | | | веќе видена

Конфедерацијата на синдикални организации на Македонија (КСОМ) не ја прифаќа предложената мерка вработените во јавниот сектор, односно администрацијата, во ...
сите 170 | | | веќе видена

Во денешното интервју за МТВ претседателот на ВМРО-ДПМНЕ зборуваше за мерките кои Владата треба да ги примени со цел подобрување на економската ситуација во ...
сите 261 | | | веќе видена

Kако дополнителен капацитет за сместување лица во изолација од денеска целосно се става на располагање и веќе подготвениот хотел „Ибис“ во центарот на Скопје, ...
сите 132 | | | веќе видена

МВР е ангажирано и во контрола на лицата кои имаат решенија за самоизолација и решенија за здравствен надзор, изјави министерот Чулев во вечерашната Топ Тема. ...
сите 336 | | | веќе видена

Скопје/Охрид, 24. март 2020 (Inpress) – Охридскиот хотел „Десарет“ е меѓу пријавените 10 вакви објекти кои ќе се користат како карантин за нашите граѓани кои ...
сите 205 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кинези нападнати во Скопје: „Коронавирус, мрш од тука!“ (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: