Со песни и солзи британските пратеници си заминаа од Брисел- ЕП го потврди Брегзитот (ВИДЕО)


621 пратеник гласаа „за“, 49 „против“ и 13 беа „воздржани“. Сега останува на Советот на ЕУ преку писмена постапка да го потврди договорот, кој ќе влезе во сила ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Излегувањето на Велика Британија од Европската Унија нема да предизвика проблеми за домашните превозници во патниот товарен сообраќај, а ќе нема промени ниту ...
| | веќе видена | слични

 Ќе нема промени ниту во воздухопловниот превоз на патници во текот на транзицискиот период од 11 месеци и по неговото завршување. Со Велика Британија во делот ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Британскиот Форин офис објави нови упатства за јазикот што вработените го користат кога зборуваат за излегување на Велика Британија од Европската унија, а меѓу ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Различни се прогнозите на македонското стопанство во однос на Брегзит. Според помалите фирми, излегувањето на Велика Британија од ЕУ, што и официјално се случи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Експертите предупредуваат дека некои бегалци во Европа би можеле да го искористат Брегзит и да избегаат од правдата. Поточно, Австрија, Германија и Словенија ...
| | веќе видена | слични

Во наредните 11 месеци ќе нема никакви промени во начинот на кој ќе се патува со авион кон и од Велика Британија и покрај тоа што државата на 31 јануари на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Велика Британија нема да спроведе никаква „нелојална конкуренција“ кон Европската унија од која стравуваат Европејците по Брегзит, изјави денеска британскиот ...
| | веќе видена | слични

Главниот преговарач на ЕУ за брегзит, Мишел Барние, утрово го презентираше европскиот мандат за преговорите за идното партнерство помеѓу ЕУ и Обединетото ...
| | веќе видена | слични

Британскиот премиер, Борис Џонсон, ја претстави својата визија за трговскиот договор со ЕУ, подвлекувајќи дека нема потреба Обед.Кралство да ги следи правилата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Костадин Костадинов и СДСМ во очај шират лажни вести дека некој лобира Македонија да не добие датум за преговори со Европската Унија. Тоа е обично алиби за ...
сите 408 | | | веќе видена

Од белиот дворец, симболот на корупцијата денеска уште еднаш потврдија дека ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски, извршителот на Груевски остануваат во истата ...
сите 145 | | | веќе видена

Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
сите 129 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена

Директорот на Карил, Илир Хасани информираше дека двете жени и мажот кои се на Ургентен се на апарати за дишење, а состојбата им е крајно тешка. – За жал, не ...
сите 206 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Со песни и солзи британските пратеници си заминаа од Брисел- ЕП го потврди Брегзитот (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: