Русковска за Канал 5 по обвинувањата од Јовановски: Негирам каква било моја поврзаност со корупциска афера


Тој се обратил до обвинителството, но од таму го посочиле на судот.   Канал 5 ја контактираше обвинителката Русковска. Во телефонски разговор таа ги отфрли ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во продолжението на судењето за предметот „Рекет“ беа презентирани докази од обвинителството, меѓу кои беше пуштена снимка од необјавена емисија „Инсајдер”, а ...
| | веќе видена | слични

Во Кривичниот суд денеска беше прочитана СМС порака која наводно Дејан Панделевски, син на бизнисменот Цветан Панделевски, му ја пратил на Бојан Јовановски ...
| | веќе видена | слични

Тој кажа дека најновиот медицински извештај покажал дека има рак на желудникот. Неговиот адвокат Сашко Дуковски пред медиумите го покажа медицинскиот извештај ...
| | веќе видена | слични

Пораки меѓу пратеничката Фросина Ременски и Боки 13 се дел од доказите за случајот Рекет. Во два наврати комуницирале преку апликацијата „вацап“. Првиот пат на ...
| | веќе видена | слични

За само три дена откако првообвинетиот Бојан Јовановски наводно ги зел парите од домот на бизнисменот Јордан Камчев, истиот потрошил 148.036 илјади евра за ...
| | веќе видена | слични

На рочиштето во четвртокот во случајот „Рекет” беа прочитани СМС пораки, од вештачењето на телефонот на обвинетиот Бојан Јовановски, попознат акако Боки 13. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Согласно Законот за патни исправи на државјаните на Македонија, надлежност на Министерството за внатрешни работи е да води сметка за обрасците и постапката за ...
сите 160 | | | веќе видена

Со Законот за Јавно обвинителство креираме независен обвинителски систем преку кој овозможуваме судска завршница на сите предмети покренати од СЈО кои се во ...
сите 227 | | | веќе видена

Мухамед Зеќири, потпретседател и пратеник од СДСМ во емисијата „Отворено“ на ТВ 24 зборуваше за Маршот за правда, на кој учевствуваа 15.000 граѓани, и објасни ...
сите 262 | | | веќе видена

Диего Симеоне нагласи дека никогаш во животот не видел пречек каков што приредија фановите на Атлетико Мадрид пред мечот со Ливерпул во Лигата на шампионите, ...
сите 131 | | | веќе видена

Никој повеќе не им верува на најкриминалната Далтон фамилија во Македонија. Во целиот напис Вице Заев за една работа е во право, а тоа е дека вистината секогаш ...
сите 118 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Алекснадар Николоски во дебата со министерката за одбрана Радмила Шекеринска, открива криминал тежок половина милион евра во ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Русковска за Канал 5 по обвинувањата од Јовановски: Негирам каква било моја поврзаност со корупциска афера

Од:
До кого (е-маил):
Порака: