Пекинг го предаде геномот на коронавирус во Москва , заедно развиваат вакцина


Бројот на смртни случаи предизвикани од коронавирус во Кина денеска се искачи на 132, а бројот на лица потврдени дека се заразени достигна скоро 6.000. „Руски ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Скопје, 6. февруари 2020 (ИНПРЕС) – Министерот за здравство Венко Филипче, утрово оствари средба со амбасадорот на Народна Република Кина, Џанг Ѕуо, на која ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Министерот за здравство Венко Филипче денеска имаше средба со кинескиот амбасадор Џанг Ѕуо, на која разговараа за состојбата со коронавирусот во НР Кина и ...
| | веќе видена | слични

На средбата, кинескиот амбасадор Ѕуо го информира министерот Филипче дека работниците кои работат во кинеската компанија „Синохидро", а се вработени од ...
| | веќе видена | слични

Работниците кои работат во кинеската компанија „Синохидро“, а се вработени од Република Кина и кои редовно транзитираат на релација Кина - Македонија имаат ...
| | веќе видена | слични

Бројката на заболени од новиот коронавирус кој сее страв низ светот се искачи на речиси 28.000, а бројот на починати е 563. Покрај во Кина вирусот се шири и во ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Русија денеска соопшти дека ќе бидат потребни меѓу осум и 10 месеци за развој на вакцина против коронавирус, изјави рускиот министер за здравство Михаил ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 227 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 229 | | | веќе видена

Законот за Јавно обвинителство има за цел да го покрие криминалот и корупцијата на високите функционери од актуелната власт, оценува универзитетскиот професор ...
сите 85 | | | веќе видена

Просечната нето плата исплатена по вработен во декември 2019 година изнесува 26.836 денари, објави Државниот завод за статистика. А пред да дојде на власт, ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пекинг го предаде геномот на коронавирус во Москва , заедно развиваат вакцина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: