СЗО: Владите да одлучат за евакуирање на своите граѓани од Вухан


Владите сами да одлучат дали сакаат да ги евакуираат своите државјани од кинескиот град Вухан, кој е епицентар на епидемијата од коронавирус, соопшти денеска ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Скопје, 6. февруари 2020 (ИНПРЕС) – Министерот за здравство Венко Филипче, утрово оствари средба со амбасадорот на Народна Република Кина, Џанг Ѕуо, на која ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за здравство Венко Филипче денеска имаше средба со кинескиот амбасадор Џанг Ѕуо, на која разговараа за состојбата со коронавирусот во НР Кина и ...
| | веќе видена | слични
6 копии

На средбата, кинескиот амбасадор Ѕуо го информира министерот Филипче дека работниците кои работат во кинеската компанија „Синохидро", а се вработени од ...
| | веќе видена | слични

Работниците кои работат во кинеската компанија „Синохидро“, а се вработени од Република Кина и кои редовно транзитираат на релација Кина - Македонија имаат ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Бројката на заболени од новиот коронавирус кој сее страв низ светот се искачи на речиси 28.000, а бројот на починати е 563. Покрај во Кина вирусот се шири и во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Согласно Законот за патни исправи на државјаните на Македонија, надлежност на Министерството за внатрешни работи е да води сметка за обрасците и постапката за ...
сите 160 | | | веќе видена

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Алекснадар Николоски во дебата со министерката за одбрана Радмила Шекеринска, открива криминал тежок половина милион евра во ...
сите 201 | | | веќе видена

Со Законот за Јавно обвинителство креираме независен обвинителски систем преку кој овозможуваме судска завршница на сите предмети покренати од СЈО кои се во ...
сите 152 | | | веќе видена

Диего Симеоне нагласи дека никогаш во животот не видел пречек каков што приредија фановите на Атлетико Мадрид пред мечот со Ливерпул во Лигата на шампионите, ...
сите 90 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СЗО: Владите да одлучат за евакуирање на своите граѓани од Вухан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: