„Тојота” ја прекинува работата во Кина поради коронавирусот

4 копии

Производството во фабриките на „Тојота” во Кина е прекинато најрано до 10 февруари, а причина е опасноста од ширење на коронавирусот. Работата е прекината во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 203 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 242 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 231 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговорајќи на новинарско прашање во врска со изјавата на Заев дека СДСМ не е повеќе македонска партија изјави ...
сите 161 | | | веќе видена

Освен тоа дека нема траги на нисилна смрт, нема други информации од што починал четириесет и пет годишниот скопјанец, кој бил пронајден во соба во хотел во ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„Тојота” ја прекинува работата во Кина поради коронавирусот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: