Борисов им забрани на министрите да ги коментираат конфликтите меѓу другите државни институции

Ви забранувам да се мешате и да ги коментирате конфликтите меѓу другите институции, изјави бугарскиот премиер Бојко Борисов, обраќајќи им се на министрите пред ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ни претстои проверка на потеклото на античките предмети, вклучени во колекцијата на обвинетиот Васил Божков, изјави главниот бугарски обвинитгел Иван Гешев во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Бугарското Специјално обвинителство одвои материјали од предистражната постапка против Васил Божков во врска со бројни кривични дела, од кои некои се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Со претседателот Румен Радев немаме никакви заеднички точки, освен бесмислените консултативни совети, каде никогаш ништо не се реши. Претседателот всушност ќе ...
| | веќе видена | слични
10 копии

Од денеска официјално немам доверба во Владата, која не дејствува во интерес на бугарските граѓани, изјави бугарскиот претседател Румен Радев во обраќањето до ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бугарскиот претседател стави се на една карта – дека тој е моралната вертикала, а на крајот истури гром и тресок. Гледаме дека генералот-претседател има ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 366 | | | веќе видена

Пратеникот од опозициската ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски утре во Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција треба да ги предаде ...
сите 228 | | | веќе видена

МВР во соработка со надлежните институции активно преземаат мерки и активности со цел утврдување на лица и компании што се инволвирани во нелегална трговија со ...
сите 193 | | | веќе видена

Пратеничкиот состав на СДСМ и коалицијата во Собранието на Република Македонија, работеше посветено и за само три години, донесе низа историски одлуки кои ја ...
сите 196 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 105 | | | веќе видена

- Полициски службеници од СВР Скопје синоќа во 22.20 часот, во скопското село Арачиново, го лишиле од слобода Ч.В.(24) од село Лојане, општина Липково, затоа ...
сите 226 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Борисов им забрани на министрите да ги коментираат конфликтите меѓу другите државни институции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: