Полицијата врши темелен претрес во локалите на Сити Мол


Обезбедувањето на трговскиот центар во моментов, заедно со полицијата повикува по еден од вработените во локалите во Сити Мол да дојдат како одговорни, додека ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против едно лице за сторено кривично дело – Лажно пријавување на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Вработен во Агенција за обезбедување кој го обезбедувал ТЦ „Сити мол“ денеска заработи обвинение за лажно пријавување дека има бомба во трговскиот центар. Како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопското основно јавно обвинителство поднесе обвинение против вработениот во обезбедувањето на трговскиот центар „Сити мол“ кој на 29 јануари лажно пријави ...
| | веќе видена | слични

Пријавувачот дека е поставена бомба во најголемиот трговски центар „Сити мол“ во скопската населба Карпош, кој го имислил настанот на 29 јануари за да се ...
| | веќе видена | слични

Одделението за насилен криминал до Јавното Обвинителство поднесе кривичнa пријавa против П.Ц.(20) поради лажното пријавување за бомба во Сити мол, по што ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Тој е осомничен за сторено кривично дело „лажно пријавување на кривично дело". Пријавениот, вработен како обезбедување во Трговскиот центар „Сити Мол" преку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кризата со пасошите нема да заврши на денот кога ќе пристигнат 100 илјади примероци од Германија. Во моментот за патна исправа чекаат над 20.000 граѓани но се ...
сите 202 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 210 | | | веќе видена

Битолчанец кој се наоѓа на „стоп листа“ со мерка „апси“ вчера бил лишен од слобода на граничниот премин „Меѓународен Аеродром“. Од МВР соопштија дека вчера во ...
сите 228 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицијата врши темелен претрес во локалите на Сити Мол

Од:
До кого (е-маил):
Порака: