Граѓаните вознемирени и испаничени: Ни рекоа смирено да го напуштиме трговскиот, не ни кажаа зошто


Пред околу половина час, на разгласот на трговскиот центар се расчуло дека сите присутни треба да го напуштат објектот, по што обезбедувањето на Сити Мол, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поднесе Обвинителен предлог против едно лице за сторено кривично дело – Лажно пријавување на ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Вработен во Агенција за обезбедување кој го обезбедувал ТЦ „Сити мол“ денеска заработи обвинение за лажно пријавување дека има бомба во трговскиот центар. Како ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Скопското основно јавно обвинителство поднесе обвинение против вработениот во обезбедувањето на трговскиот центар „Сити мол“ кој на 29 јануари лажно пријави ...
| | веќе видена | слични

Пријавувачот дека е поставена бомба во најголемиот трговски центар „Сити мол“ во скопската населба Карпош, кој го имислил настанот на 29 јануари за да се ...
| | веќе видена | слични

Одделението за насилен криминал до Јавното Обвинителство поднесе кривичнa пријавa против П.Ц.(20) поради лажното пријавување за бомба во Сити мол, по што ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Тој е осомничен за сторено кривично дело „лажно пријавување на кривично дело". Пријавениот, вработен како обезбедување во Трговскиот центар „Сити Мол" преку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На чело на криминално рекетарската банда на СДСМ е Зоран Заев. Лажните вести, манипулациите и смешните оправдувања не може да ја потиснат вистината за „Рекет“, ...
сите 412 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика беше разрешена откако одби да ја тргне таблата на министерството на кое наместо новото име Северна Македонија, стоеше ...
сите 291 | | | веќе видена

Учесниците на предвремените парламентарни избори ги прават подготовките за настап пред граѓаните, кои треба да гласаат на 12 април. Деновиве тие ги ...
сите 171 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден Инфомакс објави анкета од маршот на СДСМ за правда по скопските улици. При анкетата констатирано е дека високи функционери на СДСМ, ...
сите 118 | | | веќе видена

Пратеничкиот состав на СДСМ и коалицијата во Собранието на Република Македонија, работеше посветено и за само три години, донесе низа историски одлуки кои ја ...
сите 117 | | | веќе видена

Тренерот на Ливерпул, Јирген Клоп застана во одбрана на големиот ривал, Манчестер Јунајтед. Манчестер Јунајтед доби бројни критики затоа што во зимскиот ...
сите 119 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Граѓаните вознемирени и испаничени: Ни рекоа смирено да го напуштиме трговскиот, не ни кажаа зошто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: