Владата никако да го препознае инвестицискиот капитал на Катар


4 копии

Почитуван, Министер за образование и наука, г-дине Арбер Адеми, на состанокот со претставниците на СОНК и Независниот академски синдикат – НАкС сте изјавиле ...
| | веќе видена | слични

Синдикатот на Клиничкиот центар реагираат на изјавата на министерот за образование и наука Арбер Адеми дека не иницирал и не е одговорен за основање на ...
| | веќе видена | слични

Синдикатот на Клинички центар упати писмо до министерот за образование Арбер Адеми во кое посочува дека тој е иницијатор за основање синдикат на УКИМ. Писмото ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Независниот академски синдикат (НАкС) соопшти дека му понудил на ректорот на Универзитетот „Свети Кирил и Методиј“, Никола Јанкуловски да му бидат ставени на ...
| | веќе видена | слични

Ако Охридскиот Регион биде преместен на Листата со светско наследство во опасност, веруваме дека тоа ќе го вклучи алармот кај јавноста и дека ќе им се ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Гранскиот синдикат, Самостојниот синдикат на работниците од енергетиката, рударството и индустријата на Република Македонија (ССЕРИ), во кој членуваат ...
| | веќе видена | слични

Виси најавеното зголемувањето на платите од 10 отсто на наставниците и професорите, особено оние во високото образование чија пресметка треба да започне од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На секаков начин СДСМ се обидува да избегне одговорност од криминалот, посочи потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во своето гостување во ...
сите 398 | | | веќе видена

Извршителот Христијан Мицкоски потонат во очај и без идеи свири како што диригентот Груевски му диригира но не погоди ниту една нота, не успеа да оствари ниту ...
сите 107 | | | веќе видена

Не помогнаа молбите на Бојан Јовановски и Катица Јанева, обвинети за рекет врз Орце Камчев, новинарите да останат во судница денеска кога се пуштаа смс пораки ...
сите 284 | | | веќе видена

Мухамед Зеќири, потпретседател и пратеник од СДСМ во емисијата „Отворено“ на ТВ 24 зборуваше за Маршот за правда, на кој учевствуваа 15.000 граѓани, и објасни ...
сите 111 | | | веќе видена

Диего Симеоне нагласи дека никогаш во животот не видел пречек каков што приредија фановите на Атлетико Мадрид пред мечот со Ливерпул во Лигата на шампионите, ...
сите 97 | | | веќе видена

Владата на Република Македонија категорично ја демантира изјавата на техничкиот министер за внатрешни работи Наќе Чулев дека одлуката за поништување на ...
сите 198 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата никако да го препознае инвестицискиот капитал на Катар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: