Сомневања за заразено лице од коронавирус во Албанија, реагира министерството за здравство


Едно лице во Албанија е хоспитализирано, медиумите во Албанија пишуваат дека постојат сомнежи дека лицето е заразено од коронавирусот. Во врска со случајот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Пациентка, за која постои сомневање дека е заразена со коронавирус, избегала од одделението за изолација во болница во Салцбург. Болницата ја информирала ...
| | веќе видена | слични

Една пациентка, за која постојат сомненија дека е инфицирана со коронавирус, побегна од оделението за изолација во Салцбург. Болницата ја информирала ...
| | веќе видена | слични

Лекарите објавија шокантна снимка од скенер кој најдобро покажува што коронавирусот им прави на белите дробови. Кога во болница во Ланџоу била примена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лекарите објавиле шокантна снимка која најдобро покажува што коронавирусот им прави на белите дробови. Кога во болницата во Ланџоу била примена 33-годишна ...
| | веќе видена | слични

Американските лекари го опишуваат текот на лекувањето на првиот пациент регистриран во САД заразен со новиот сој коронавирус 2019-nCoV во написот објавен во ...
| | веќе видена | слични

Лекарите објавија снимка на која најдобро може да се забележи што коронавирусот им прави на белите дробови. Кога во болницат во Ланџоу е примена една жена ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Рендгенските снимки на пациентите заразени со коронавирус на најдобар можен начин прикажуваат што овој вирус им прави на белите дробови. Имено, пациентка која ...
| | веќе видена | слични

Лекарите објавија шокантна снимка на која најдобро се гледа што коронавирусот им прави на белите дробови. На направените снимки со компјутерска томографија, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дуи и сдсм со препукувања по одлуката партијата на Заев предизборно да коалицира со Беса. Од ДУИ велат дека тие го направиле СДСМ победник од губитник. Велат ...
сите 268 | | | веќе видена

На владината седница беше донесена одлука за предлогот на министерот за здравство Венко Филипче. Спортските настани нема да биде одложени, но истите ќе се ...
сите 668 | | | веќе видена

Во економската програма на ВМРО ДПМНЕ за претстојните избори, има многу проекти меѓу кои се инфраструктурното поврзување со нашите соседи, поточно правење на ...
сите 286 | | | веќе видена

 Го обжали продолжениот притвор од 7ми месецов. Пред апелационите судии тврдеше дека нема да избега ако го ослободат од ефективен притвор притоа споменувајќи ...
сите 107 | | | веќе видена

Така, вкупниот број на смртни случаи во Кина се искачи на 2.888, според Националната здравствена комисија. Од коронавирус починаа најмалку 2.800 луѓе ширум ...
сите 455 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сомневања за заразено лице од коронавирус во Албанија, реагира министерството за здравство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: