УТРИНСКИ ФОКУС: Колку пари вртат фирмите што „газат“ во Куманово

Во кумановскиот Центар за култура „Трајко Прокопиев“, наскоро ќе почне да функционира драмско студио за деца и младинци, информираа денеска надлежните од ...
| | веќе видена | слични

Осумстотини и деведесет стечајци поднеле барање до Центарот за вработување Куманово за остарување на право на месечен надоместок, информираа денеска надлежните ...
| | веќе видена | слични

Нови детали секојдневно се откриваат за случајот „Рекет“ каде прв обвинет е Бојан Јовановски. Со шоуменот со кој долги години се пријатели, водителката Лила ...
| | веќе видена | слични

Останато

Кризата со пасошите нема да заврши на денот кога ќе пристигнат 100 илјади примероци од Германија. Во моментот за патна исправа чекаат над 20.000 граѓани но се ...
сите 201 | | | веќе видена

Факти на денот: 1. Зоран Заев фатен во криминал диктира пресуди на Врховен суд. 2. Зоран Заев тргувал со 8-те пратеници, фатен како им ветува паѓање на случаи. ...
сите 284 | | | веќе видена

Вчера вечер во 22.30 часот на крстосница од бул.Браќа Ѓиноски и ул.Никола Парапунов во Гостивар се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило ...
сите 176 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

УТРИНСКИ ФОКУС: Колку пари вртат фирмите што „газат“ во Куманово

Од:
До кого (е-маил):
Порака: