Без работа 3,5 милиони Руси


2 копии

Во декември во Русија имало имало речиси 3,5 милиони невработени. Тоа е 4,6 проценти од економски активната популација, покажуваат прелиминарните податоци од ...
| | веќе видена | слични

Во мај 2018 година, непосредно откако беше реизбран на функцијата, Путин најави инвестиции од 400 милијарди американски долари во инфраструктурата, домувањето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Негативните каматни стапки ги присилуваат позајмувачите да ги задржуваат парите во готовина. Германските банки чуваат толку многу готовина, па во трезорите ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Германските банки чуваат толку многу пари што во трезорите снемува слободно место, пренесува „ Bloomberg “. Во декември, минатата година, германските банки ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Дали „најбезбедните банки во светот“ ја губат довербата на клиентите? Зошто сè повеќе луѓе ги повлекуваат парите и ги ставаат во приватни сефови? Одговорот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стапката на невработеност на Германија надмина пет проценти во јануари, најмногу поради временските услови. Бројот на невработени укажува и на понизок ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Останато

Заврши првиот дел од состанокот меѓу претседателите на САД и Русија, Џо Бајден и Владимир Путин во Женева.Рукопожатие. Путин и Байден улыбнулись друг другу ...
сите 292 | | | веќе видена

Заменик на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска имаше средба ...
сите 197 | | | веќе видена

До Советот за општи работи на ЕУ има уште осум дена, а Македонија уште е во голема неизвесност за својата европска иднина, затоа што бугарската техничка влада ...
сите 80 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 147 | | | веќе видена

Романските новинари пишуваат за македонската навивачка фаланга, дека уште синоќа го освоиле Букурешт, покажувајќи ретко видени емоции и љубов кон државата и ...
сите 141 | | | веќе видена

Новата давачка за граѓаните - Еколошка такса од 3,5 денари за нафтата и нафтените деривати нема да предизвика инфлација уверуваат од Владата. И покрај таксата ...
сите 191 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Без работа 3,5 милиони Руси

Од:
До кого (е-маил):
Порака: