Клаус: Новата австриска владина коалиција е закана за Чешка

4 копии

Чешка го одби барањето на Кина за испраќање на медицински материјали, како ракавици, заштитни маски и специјална облека како и други реквизити во борбата ...
| | веќе видена | слични

Чешката и Моравската комунистичка партија ќе донесат до Собранието предлог за Чешка да го повлече признавањето на Косово, најави лидерот на партијата, Филип ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски денеска во Јавното обвинителство и ја предаде аудио снимката на обвинителката Вилма Русковска која минатата недела ...
сите 198 | | | веќе видена

Согласно Законот за патни исправи на државјаните на Македонија, надлежност на Министерството за внатрешни работи е да води сметка за обрасците и постапката за ...
сите 345 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 152 | | | веќе видена

Мухамед Зеќири, потпретседател и пратеник од СДСМ во емисијата „Отворено“ на ТВ 24 зборуваше за Маршот за правда, на кој учевствуваа 15.000 граѓани, и објасни ...
сите 111 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Клаус: Новата австриска владина коалиција е закана за Чешка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: