Јовановиќ: Растот на платите мора да продолжи-преверзен е податокот дека македонските компании се најпрофитабилни во Европа


Извештајот на ММФ е дека порастост на бруто општествениот производ ќе биде 3,4 проценти што е за 0,2 насто помалку од претпоставените. Има критики за растот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потпретседателката на СДСМ Мила Царовска вечерва се сретна со граѓаните на Гевгелија и Валандово со кои разговараше за реформите со мерките спроведени од ...
| | веќе видена | слични

"За две и пол години, односно за не цел мандат со водење на одговорно економски политики успеавме да направиме пресврт во економијата и да го подобриме ...
| | веќе видена | слични

Од компанијата „Раде Кончар" контрактори и релеи, која е корисник на вакви средства, велат дека конкуренцијата на странските пазари е голема и оти без помош од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

СДСМ постојано ги лаже и манипулира граѓаните. Платите не растат реално а тоа е видливо од фактот што стандардот е очајно низок и граѓаните едвај врзуваат крај ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Одговорните политики на СДСМ кои значат инвестирање во човечкиот капитал даваат конкретни и видливи резултати. Потврда за тоа е и растот на платите во сите ...
| | веќе видена | слични

Македонија има еден од најниските стандарди за живот како во регионот така и во Европа. Над 500.000 граѓани живеат на работ на сиромаштијата додека секој трет ...
| | веќе видена | слични

Потврда за тоа е и растот на платите во сите области и во јавниот и во приватниот сектор. За само 2,5 години минималната плата порасна на 14.500 денари, што е ...
| | веќе видена | слични

Со исплатата на јануарската пензија, во месец февруари, ќе имаме зголемување од 722 денари на сите пензии во нашата држава. Како што расте економијата и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонио Милошоски денеска по втор пат беше повикан да даде исказ во Основното јавно обвинителство за гонење организиран криминал и ...
сите 218 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски ги повика сите политички партии, освен СДСМ, да се приклучат на протестот вечерва за независно судство. Мицкоски вели ...
сите 160 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи има доволно обрасци за лични карти и возачки дозволи и треба уште да пристигнат. Нема причина овие документи да се издаваат ...
сите 184 | | | веќе видена

Еленко Миланов, бранител на тројца од обвинетите дека ги организирале настаните во Собранието на 27 април 2017 година, Tрајко Вељаноски, Спиро Ристовски и Миле ...
сите 129 | | | веќе видена

Во исчекување на новите предизборни и изборни коалиции а во насока на внатрепартиските калкулации за тоа како дел од партиите ќе го трчаат изборниот процес и ...
сите 226 | | | веќе видена

Вчера околу 19.10 часот во Полициското одделение Мирковци, 35- годишна жена од скопско село пријавила дека околу 11.45 часот во с.Кучевиште нејзината малолетна ...
сите 281 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 109 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јовановиќ: Растот на платите мора да продолжи-преверзен е податокот дека македонските компании се најпрофитабилни во Европа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: