Кои се најголемите кумановски газди?

Најголемите осум македонски издавачи лани направиле приходи од најмалку половина милион евра. Меѓу нив има три компании кои имаат приходи поголеми од 4 милиони ...
| | веќе видена | слични

На денешното рочиште за Рекет, на видеобим беа презентирани снимки од претресот што бил вршен во куќата на поранешната специјална обвинителка Катица Јанева. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Правдоубиецот Зоран Заев се соочи со гневот и револтот на нашите граѓани. Затоа се крие и молчи. Фатен е на дело како договара судски одлуки и активности на ...
сите 433 | | | веќе видена

Mинистерството за здравство информира дека лицето пристигнато од италијанската престолнина за кое поладнево министерот Венко Филипче дека се очекуваат ...
сите 473 | | | веќе видена

Одбраната на првообвинетиот Бојан Јовановски за наредното рочиште за случајот „Рекет" за сведоци ги предложи Сергеј Варошлија, Јовче Ременски, сопругот на ...
сите 123 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кои се најголемите кумановски газди?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: