ПАРИЧНИКОТ НА МАКЕДОНЦИТЕ МАЛКУ СЕ ЗДЕБЕЛИЛ - но шест пати сме посиромашни од Европејците

Паричникот на Македонците малку се здебелил, но се уште е тенок и во однос на повеќе земји во регионот, а далеку послаб во споредба со европските држави. БДП ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Делегацијата на ЕУ во БиХ денеска соопшти дека властите на Босна и Херцеговина треба да обезбедат локалните избори да се спроведат во согласност со европските ...
| | веќе видена | слични

Постојаното претставништво на Шпанија во ЕУ потврди за „Танјуг“ дека официјален Мадрид нема да го бојкотира самитот на ЕУ и Западен Балкан во Загреб. – ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Шпанија се заканува дека ќе го бојкотира самитот ЕУ-Западен Балкан во Загреб поради учеството во Приштина, јави Радио Слободна Европа (РСЕ), повикувајќи се на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шпанија се заканува со бојкот на самитот во Загреб поради учеството на Косово, дознава Радио Слободна Европа од извори во Мадрид, Загреб и Брисел. Загрепскиот ...
| | веќе видена | слични

Шпанија се заканува дека ќе го бојкотира Самитот во Загреб поради присуството на Косово, дознава Радио Слободна Европа, од извори во Мадрид, Загреб и Брисел. ...
| | веќе видена | слични

На денешната седница Владата даде согласност на предлогот на Меѓународниот монетарен фонд (ММФ) нејзините членки да учествуваат во отпишување на долгот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Правдоубиецот Зоран Заев се соочи со гневот и револтот на нашите граѓани. Затоа се крие и молчи. Фатен е на дело како договара судски одлуки и активности на ...
сите 433 | | | веќе видена

Mинистерството за здравство информира дека лицето пристигнато од италијанската престолнина за кое поладнево министерот Венко Филипче дека се очекуваат ...
сите 473 | | | веќе видена

Одбраната на првообвинетиот Бојан Јовановски за наредното рочиште за случајот „Рекет" за сведоци ги предложи Сергеј Варошлија, Јовче Ременски, сопругот на ...
сите 123 | | | веќе видена

На Клиниката за трауматологија, ортопедски болести, анестезија, реанимација и интензивно лекување и Ургентен центар (ТОАРИЛУЦ) почина 36-годишна жена, која ...
сите 222 | | | веќе видена

Според локалните медиуми, пожарникарите добиле повик околу 01:16 часот, дека е запалена зграда во Руе де Бар, во близина на железничката станица, јави ...
сите 58 | | | веќе видена

Околу 10.000 демонстранти маршираа во германскиот град Ханау за да оддадат почит на деветмината кои пред четири дена беа убиени од антиисламски екстремист. ...
сите 95 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПАРИЧНИКОТ НА МАКЕДОНЦИТЕ МАЛКУ СЕ ЗДЕБЕЛИЛ - но шест пати сме посиромашни од Европејците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: