Мизрахи: Скандалот со „Јавна соба“ е синоним за морална дисторзија од кога „дојде“ животот


Министерката за труд и социјална политика, Рашела Мизрахи се огласи денеска во врска со скандалот кој излезе деновиве за групата „Јавна соба“ на социјалната ...
| | веќе видена | слични

Министерката за труд и социјална политика Рашела Мизрахи денес беше во посета на семејството Комненови во Кучевиште. -Ние како министерство за труд и јас како ...
| | веќе видена | слични

Секојдневно излегуваат докази за опструкција на работата на Министерството. Од директорите на Центрите за социјална работа било побарано да го известат ...
| | веќе видена | слични

Нефункционална е реформата во труд и социјала за интегрирано управување со случаи за социјална заштита, односно еден службеник да ги работи и правата и ...
| | веќе видена | слични

Небулозно и детско е однесувањето на дополнителната заменик министерка Шкријељ бидејќи и натаму врши притисок врз вработените во министерството и прави ...
| | веќе видена | слични

Техничката Министерка за труд и социјална политика Рашела Мизрахи „свесно“ влегува во скандал. Таа, пречекорувајќи ги своите надлежности и без согласност на ...
| | веќе видена | слични

Реформата на системот за социјалната заштита е нефункционална, особено во делот на интегрирано управување со случаи, што ќе доведе до тоа тој да биде ...
| | веќе видена | слични

Техничката министерка за труд и социјална работа Рашела Мизрахи го вработила возачот кој лажно се претставил во полиција за да преземе вина за сообраќајката ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Собранискиот претседател Талат Џафери денеска на седница го опомена пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Никола Мицевски да го чита Деловникот и да не дофрла од место. ...
сите 799 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче образложи дека со овој закон се ограничува сумата која пациентите ја плаќаат во приватните болници. Ограничувањата, како ...
сите 301 | | | веќе видена

Како што информираа попладнево од Кривичнот суд, прифатена е жалбата на ЈО и донесена е одлука поранешниот генерален секретар да биде испратен во притвор во ...
сите 297 | | | веќе видена

Со шеститот пакет мерки обезбедуваме поддршка од 9.9 милиони евра за над 6.000 угостители кои вработуваат над 17.000 лица, истакна на прес-конференција, ...
сите 181 | | | веќе видена

Ситуацијата со коронакризата на ниво на држава е исклучително лоша, но можам да кажам дека во Прилеп можеби е најлоша, посочи денеска од овој град, ...
сите 154 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 240 | | | веќе видена

Лице кое ги обединува аферите Мафија 1 и 2 е Седат Пекер, тој имал лична карта со украден идентитет – Џедан Ахмедовски, а тој Џедан Ахмедовски имал и втор ...
сите 273 | | | веќе видена

Над десет милиони евра во шестиот пакет на економски мерки ќе бидат наменети за помош на туристичко угостителскиот сектор, најави денеска министерот за ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мизрахи: Скандалот со „Јавна соба“ е синоним за морална дисторзија од кога „дојде“ животот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: