Извештај на ММФ за 2019 година: Монетарната политика соодветна, банкарскиот систем здрав

– Монетарната политика е соодветна, а банкарскиот систем е здрав, потврдено е во Извештајот за Република Македонија за 2019 година, што го објави Извршниот ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Останато

Запрашан да ја коментира средбата на Катица Јанева со Зоран Заев во вила Водно, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски детално се осврна на нивното ...
сите 379 | | | веќе видена

Неидентификувани напаѓачи пукале кон прозорците на наргиле-бар во Штутгарт, јави ДПА, повикувајќи се на полициски портпарол. Во инцидентот нема жртви. Вработен ...
сите 99 | | | веќе видена

СДСМ заедно со граѓаните продолжува со заложбата за неселективна правда и правна држава. Основата за тоа е поставена од мнозинството пратеници преку ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Извештај на ММФ за 2019 година: Монетарната политика соодветна, банкарскиот систем здрав

Од:
До кого (е-маил):
Порака: